Greta Thunberg’in Konuşmasının Metal Versiyonu

BM İklim Zirvesi'nde yaptığı konuşma ile dünya gündemine oturan Greta Thunberg'in konuşmasına yapılan metal müzik uyarlaması sosyal medyada ses getirdi.

Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’nde, iklim aktivisti olan 16 yaşındaki Greta Thunberg, tüm dünya tarafından takdir edilen bir konuşmaya imza attı. Yaptığı konuşma sonrası uzun süre dünya gündeminin üst sıralarında yer alan Thunberg’in konuşmasının metal versiyonu You Tube üzerinde 3 milyondan fazla görüntülendi ve sosyal medyanın en çok konuşulan olaylarından biri oldu.

“TUTKU VE ÖFKESİNDEN ETKİLENDİM”

Bu konuşma sonrası ise ‘Suaka’ adlı trash metal grubunun gitaristi olan ve aynı zamanda Youtuber olan John Mollusk, Thunberg’in konuşmasına metal bir uyarlama hazırladı. Mollusk, Thunberg’in BM’de yaptığı konuşmaların üzerine metal müzik alt yapısı ile ‘death vokal’ ekleyerek, videoyu ‘Greta Thunberg İsveç Death Metal Söylüyor’ başlığı ile yayınladı. Rolling Stones’a konuşan Mollusk yaptığı açıklamada, Gretha’nın tutku ve öfkesinden çok etkilendiğini söyledi ve “Konuşmasında seçtiği sözler Entombed, Gojira, Gates, Sepultura gibi sevdiğim metal müzik gruplarındaki karanlığı anımsattı.” ifadelerini kullandı.

Greta Thunberg’in Konuşmasının Metal Versiyonu

Thunberg de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile “İklim olayını bırakıyorum. Şu andan itibaren yalnızca death metal yapacağım.” dedi

Greta Thunberg’in Konuşmasının Metal Versiyonu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı