Greta Thunberg ile Tren Şirketi Arasında Birinci Sınıf Tartışması

İklim aktivisti Greta Thunberg’in trenle yolculuk yaparken çok kalabalık diye tweet atmasına şirketten cevap geldi. Şirket paylaşımında, "Birinci sınıftaki koltuğunda ekibimiz tarafından nasıl arkadaşça ve ustaca ilgilenildiğinden de bahsetsen daha iyi olurdu" dedi.

Greta Thunberg’in İsveç’e evine dönerken bindiği trenden koridorda otururken bir fotoğraf atıp, ‘aşırı kalabalık’ yorumun yapması Alman demiryolu firmasını kızdırdı. Firma, Greta’nın birinci sınıfta yolculuk ettiğini söyleyerek, “Ekibimizin seninle nasıl arkadaşça ilgilendiğinden de bahsetsen iyi olurdu” ifadelerini kullandı.


EVİNE DÖNERKEN TRENE BİNDİ

Seyahat ederken çevreye daha az zarar veren araçları tercih etmesiyle bilinen 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg’in İtalya’nın Torino şehrindeki bir protestonun sonrasında Noel’i kutlamak için ailesinin yanına İsveç’e dönerken yaptığı tren yolculuğu bu defa bir münakaşanın fitilini ateşledi.

“TREN AŞIRI KALABALIK”

Twitter hesabından, trenin koridorunda yerde otururken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Greta, “Almanya içinde aşırı kalabalık trenlerle seyahat ediyorum. Ve nihayet eve dönüş yolundayım” diyerek yazdı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları da Greta’nın bu tweetini alıntılayarak, Alman demiryolu şirketi Deutsche Bahn’ın (DB) rötar başta olmak üzere pek çok işleyiş problemi olduğunu söyledi.

Şirket önce meydana gelen sıkıntı sebebiyle özür dilediklerini ve hizmetlerini geliştirmeye çalıştıklarını söyleyerek cevap verdi.

GRETA’YA BİRİNCİ SINIFTA SEYAHAT ETTİĞİNİ HATIRLATTILAR

Ancak daha sonra bu tweetini silen DB, bu defa tonunu belirgin bir biçimde sertleştirdi ve Greta’ya ‘birinci sınıfta’ yolculuk ettiğini hatırlattı.


Şirket, “Sevgili Greta. İklim krizine karşı mücadelede biz demiryollarını desteklediğin için teşekkür ederiz. Cumartesi günü bizimle seyahat ettiğin için mutluyuz… ama birinci sınıftaki koltuğunda ekibimiz tarafından nasıl arkadaşça ve ustaca ilgilenildiğinden de bahsetsen daha iyi olurdu” ifadelerini kullandı.

DB, Greta Thunberg’in Kassel ve Hamburg kentleri arasında birinci sınıfta seyahat ettiğini söyledi.

SADECE 2 SAAT OTURABİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

Kendilerini ‘aşırı yolcu almakla’ eleştirdiği sonucunu çıkaran firmanın aşırı tepki verdiğini söyleyen Greta, birinci sınıf iddiasına ise dört saatlik yolculukta yalnızca Göttingen kentinden itibaren iki saat oturabildiğini belirterek cevap verdi.

Greta, “Elbette sorun değil zaten olduğunu da söylemedim. Aşırı kalabalık trenler mühim bir işaret, çünkü demiryoluna talebin fazla olduğu manasına geliyor” şeklinde konuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı