Gram altın yükselecek mi, altın fiyatları ne olur? 6 Mayıs 2021

Enflasyon tartışmalarının alevlenmesiyle birlikte altın piyasalarında da hareketlilik başladı. Gram altın kaç lira, Gram altın artacak mı? sorularının cevabını 6 Mayıs 2021'de sizler için cevapladık.
Takip et
Gram altın yükselecek mi, altın fiyatları ne olur? 6 Mayıs 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın, ABD ekonomisindeki toparlanma devam ederken yatırımcıların enflasyon münakaşalarına odaklanmasıyla yatay bir seyir izliyor. Gram altın da küresel altın fiyatlarındaki yatay seyri takip ediyor.

Fed yetkililerinin açıklamalarına göre, devasa hükümet harcamalarına karşın ABD’de enflasyonun kontrolden çıkma olasılığı olası değil. Enflasyon beklentileri göstergesi olan 5 senelik karşılama faizi emtia fiyatlarındaki yükselişle 2008’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Ons altın fiyatı

Altın, yükselen tahvil faizleri ve kuvvetlenen dolar ile beraber senenin ilk üç ayını kayıpla kapattıktan sonra Nisan ayında faizlerdeki gerileme ve dolardaki zayıflama ile ilk aylık yükselişini gerçekleştirmişti.

Haftaya 1.770 dolar civarında başlayan ons altın, 1.800 dolara kadar tırmandıktan sonra dar bir fiyat aralığında seyrediyor.

Gram altın fiyatı

Mart ayında 405 TL’ye kadar gerileyen gram altın, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndaki başkan değişikliği ardından yükselen Dolar/TL ’yi takip ederek Nisan ayına 450 TL civarında başlamıştı.

482 TL ile 2021’in zirvesine çıkan gram altın, bu hafta 470-480 TL aralığında sakin bir seyir izliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.