Gram altın fiyatında son durum! 12 Mayıs 2021

Döviz piyasalarındaki hareketliliğin ardından gram altın son bir haftadır ibresini yükseliş yönüne çevirmişti. Bugün ise altın piyasaları güne sakin bir şekilde başladı. Altın fiyatları ne kadar oldu?
Takip et
Gram altın fiyatında son durum! 12 Mayıs 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın, Fed’in ABD ekonomisinin risklere karşın büyümeye devam edeceğine dair açıklamalarıyla düşerken yatırımcılar çarşamba günü açıklanacak enflasyon verisine odaklandı. Gram altın ise yükselen Dolar/TL ’ye karşın küresel altın fiyatlarındaki düşüşü takip etti.

Fed politika yapıcıları, ekonomik vaziyetin iyileşme gösterdiğini ancak para politikası desteğini çekmeyi tartışmak için henüz erken olduğunu söyledi. “Görünüm parlak ama riskler devam ediyor ve biz hedeflerimizden çok uzağız” diyen Başkan Lael Brainard, Fed’in maksimum istihdam ve enflasyon hedeflerine odaklı kalmanın mühim olduğunu belirtti.

Ons altın fiyatı

Haftaya 1.833 dolar civarında başlayan ons altın, salı günü Fed politika yapıcılarından gelen mesajlar ardından 1.820 dolara kadar geriledi. Ardından tekrardan toparlayarak 1.837 dolara kadar çıkan ons altın, çarşamba günü sabah saatlerinde 1.830 dolar civarında bulunuyor.

Gram altın fiyatı

Gram altın, haftaya 485 TL civarında başladıktan sonra küresel altın fiyatları ve dolar/TL’deki yükselişi takip ederek 490 TL civarına kadar tırmandı. Salı günü dolar/TL’deki yükselişe karşın küresel altın fiyatlarındaki düşüşü takip eden gram altın, 489 TL seviyesinde bulunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.