adplus-dvertising

Gram altın en son kaç lira olur, Güncel altın fiyatları! 31 Mart 2021

Dalgalı bir fiyat politikası izleyen altın ABD Başkanı Joe Biden’ın açıklamaları sonrası dünya genelinde yükselişe geçti. 31 Mart güncel altın fiyatları haberimizin devamında.
Takip et
Gram altın en son kaç lira olur, Güncel altın fiyatları! 31 Mart 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın fiyatları, yatırımcıların ABD Başkanı Joe Biden’ın 2,25 trilyon dolarlık harcama planından umut bulmasıyla son dokuz ayın neredeyse en düşük seviyesinden toparladı. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki yükselişi takip ederek 450 TL’nin üstüne çıktı.

Paketin 580 milyar dolarlık kısmıyla Amerika’daki imalatı güçlendirmeyi amaçlayan Biden, 400 milyar dolarlık kısım ile de yaşlı ve engellilerin bakımını iyileştirmeyi hedefliyor.

Dört kademeden oluşan sekiz senelik yatırım planı, ulaşım için 620 milyar dolar harcama öngörürken, temiz su ve hızlı internet gibi altyapı projeleri içinse 650 milyar dolarlık bir harcama yapılacağına değiniyor.

Ons altın fiyatı

Altın, 2021’in ilk çeyreğini son 40 yıldaki en kötü sene başlangıç performanslarından biriyle kapatırken 9 çeyrekten son ilk kez bir çeyreği kayıpla kapatmış oldu.

Joe Biden’ın harcama planının enflasyonu körükleyeceğine ve altına olan talebi artıracağına dair beklentilerle ons altın fiyatı, açıklama ardından yüzde 1,5’ten fazla yükselerek 1.711 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Gram altın fiyatı

Yıl başından bu yana Dolar/TL ’deki düşüşü takip ederek 400 TL’nin altına kadar gerileyen gram altın, dolar/TL’de son haftalarda meydana gelen yükselişle neredeyse 2021 yılbaşındaki seviyelere ulaştımış vaziyette.

Hafta boyunca inişli çıkışlı bir seyir izleyen gram altın, dolar/TL yatay seyrederken küresel altın fiyatlarındaki yükselişi takip ederek 454 TL seviyesine ulaştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.