Gram altın düşecek mi, Çeyrek altın ne kadar olur?

Altın doların güçlenmesiyle beraber dün 1.760 doların altını gördükten sonra toparlayarak çarşamba günü yatay bir seyir izlerken gram altın dolar/TL’deki yükselişin altın fiyatlarındaki düşüşü dengelemesiyle oldukça az değişiklik gösterdi
Takip et
Gram altın düşecek mi, Çeyrek altın ne kadar olur?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın, kuvvetlenen dolar ile beraber dün iki ayın en düşüğüne geriledikten sonra çarşamba günü yatay bir seyir izliyor. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki düşüşün Dolar/TL ’deki yükselişi dengelemesiyle neredeyse sabit kaldı.

Kuvvetlenen dolar altın üstünde baskı oluştururken analistler ise yeni fiyat hareketlerinin görülebilmesi için işlem görülen dar fiyat aralığının kırılması gerektiğini söylüyordu.

“Yeni hareket yönünü anlayabilmemiz için altının günü 1.800 dolar üzerinde ya da 1.760 dolar altında kapatması gerekir” diyen Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley, altının bu hafta geçen haftaya göre daha çok aşağı yönlü risk taşıdığını belirtmişti.

Saxo Bank Teknik Analisti Kim Cramer ise önceki destekler olan 1.761 ve 1.755 dolar seviyesinin kırılması halinde altın fiyatlarının ons başına 1.731 dolara kadar gerileyebileceğini söylemişti. Altın salı gününü 1.761 dolar civarında kapattı.

Ons altın fiyatı

Altın, doların kuvvetlenmesi ve tahvil faizlerindeki yükselişle birlikte uzun zamandır işlem gördüğü dar fiyat aralığını aşağı yönlü kırarak 1.757 dolara geriledikten sonra çarşamba günü 1.760 dolar civarında yatay bir seyir izliyor.

Geçen haftadan bu yana inişli çıkışlı bir seyir izleyen ons altın, yatırımcıların Fed’den gelen yorumları dikkatle takip etmesiyle dar bir fiyat aralığına sıkışmış vaziyetteydi. Nisan ve Mayıs’ı kazançla kapattıktan sonra Haziran ayını Kasım 2016’dan bu yana en büyük kayıpla kapatmaya doğru ilerleyen ons altın, haftaya 1.781 dolar civarında başlamıştı.

Gram altın fiyatı

Dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki gerilemeyle beraber geçen hafta 493 TL’ye kadar inen gram altın, son iki haftadır 500 TL civarında dalgalı bir seyir izliyor. Haftaya 500 TL’nin üstünde başlayan gram altın çarşamba günü 494 TL’den işlem görüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.