Gram altın düşecek mi, Altın kaç liraya kadar düşer? 24 Haziran 2021

Ons altın fiyatları Fed’in faiz artırımına gideceği beklentisiyle gerilemeye başladı. Buna paralel olarak gram altın da 500 liranın altına sarkmış oldu.
Takip et
Gram altın düşecek mi, Altın kaç liraya kadar düşer? 24 Haziran 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Merkez Bankası Fed’in faiz artırımına gideceğine inananların sayısının artmasıyla beraber altın fiyatlarında baskı oluşmaya başladı. Fed’in 2022 sonunda faiz artırımı yapması bekleniyor.

Fed yetkililerinden Bullard, Kaplan ve Bostic’in 2022 senesi sonunda faiz artırımı beklediklerini ifade ettiler. Bu gelişmenin sonrasında ons altın 1772 dolar seviyesine kadar gerilemiş oldu.

GRAM ALTIN 492 LİRAYA GERİLEDİ

Ons altındaki düşüş ve dolar kurundaki gerileme gram altın fiyatlarını aşağı çekti. Gram altın gün içinde en düşük 492.9 lira, en yüksek 495.7 lira seviyesini görürken saat 08:27 itibariyle 494.7 lira seviyesinden alıcı buluyor.

ANALİSTLER DÜŞÜŞ BEKLİYOR

Dolar endeksinin 11 haftanın zirvesine çıkmasıyla beraber analistler ons altının 1769 dolar desteğini test edebileceğini işaret ettiler.

VERİLER TAKİP EDİLECEK

Altın fiyatlarının yönünü ABD’de açıklanacak olan işsizlik sigortası müracaatları, yarın açıklanacak ÜFE verileri tespit edecek. Gelecek hafta da ABD tarım dışı istihdam verisinin altın üstünde etkili olabileceği iddia ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.