adplus-dvertising

Göztepe 11 Yıl Sonra Fileye Dönüyor!

Futbol ve hentbolda İzmir'i Süper Lig'de temsil eden Göztepe, kadın voleybolunda tam 11 yıl sonra liglere dönecek olmanın heyecanını yaşıyor.
Takip et
Göztepe 11 Yıl Sonra Fileye Dönüyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Futbol ve hentbolda İzmir’i Süper Lig’de temsil eden Göztepe, kadın voleybolunda tam 11 yıl sonra liglere dönecek olmanın heyecanını yaşıyor. En son 2008 yılında bu branşta yer alan Göztepe, Rota koleji le yapılan iş birliği sonucu Kadın Voleybol A Takımı’nı yeninden oluşturdu. Antrenör İlker Alkan yönetiminde bulunan 16 kişilik kadro çalışmalarına başladı. Rota Koleji’nin yarışmacı haklarına hiç bir bedel ödenmedi. Rota Koleji’nin teklifiyle gerçekleşen işbirliğinin ardından filede yeniden boy göstermeye hazırlanılıyor. Amatör branşlar sorumlusu Deniz Durmaz, “Voleybol takımımız 2008 yılında o dönemki yönetim tarafından yatırım yapılmayıp kapatılmıştı. Bizim amacımız 2022-2023 sezonunda voleybol şubemizi hayata geçirmekti. Ancak Rota Koleji’nin takımı 1’inci Lig’den çekmek istemesi üzerine bize teklifi oldu. Biz de sporcuların mağduriyet yaşamaması adına takımı bedelsiz olarak bünyemize aldık” dedi.

Göztepe 11 Yıl Sonra Fileye Dönüyor!

MASRAFLARI ROTA KOLEJİ KARŞILIYOR

Lojman ve salon giderlerinin Rota Koleji tarafından karşılandığını belirten Deniz Durmaz, “Hem bizim hem de Rota’nın altyapısından gelen sporcularımız A takımda yer alacak. Dış transferde de birçok oyuncuya imza attırdık. Eğer voleybolcularımız başka kulübe transfer olursa gelirin yüzde 90’ı bize, yüzde 10’u da Rota Koleji’ne kalacak. 13 Ekim’de başlayacak lig maçlarını Atatürk Spor Salonu’nda oynayacağız. Hedefimiz 2 sene 1’inci Lig’de tutunup altyapıyı geliştirmek. Ardından kendimize önemli hedefler koyacağız” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.