Görevi Başında Ölen Polis 1 Yıl Sonra Şehit Sayıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Manisa gezisi için özel olarak görevlendirilen, ardından da gece mesaisine devam eden polis memuru kalp krizi geçirip vefat etmişti. Ailenin 1 yıllık hukuk mücadelesi bitti ve Turan Sütçü şehit sayıldı.

Görevi başında kalp krizi geçirip vefat eden 44 yaşındaki polis memuru 1 sene sonra şehit sayıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs 2018 tarihindeki Manisa gezisi nedeniyle Şehzadeler ilçesinden takviye ekip olarak Manisa’ya gönderilen polis memuru Turan Sütçü, görev yerine döndüğünde ise gece mesaisine yazıldı.


Görevi başında kalp krizi geçiren Sütçü hemen hastaneye kaldırıldı. 17 gün yoğun bakımda kalan polis memuru yaşam mücadelesini kaybedip hayata gözlerin yumdu. Ancak Sütçü şehit sayılmadı. Bundan sonra acılı ailenin hukuk mücadelesi başladı. Ankara 5. İdare Mahkemesi, 1 yıl süren davanın ardından Turan Sütçü’nün 17 Haziran 2019 tarihi itibarıyla şehit sayılmasına hükmetti.

“KADERİNDE ŞEHİTLİK VARMIŞ”

Alınan karar sonrası tarifsiz bir sevinç yaşadığını anlatan şehit polis Şehit Sütçü’nün annesi Demire Sütçü, “Oğlum şehitliği hak etmişti. Bize şehit sayılmadığı bildirildiğinde çok üzülmüştük; ama 1 yıl sonra verilen kararla çok sevindik. Oğluma ‘şehit’ unvanı verildi. Onun kaderinde şehitlik varmış. Rabbim onun mekanını cennet eylesin” ifadelerini kullandı.  Şehit eşi İlknur Sütçü de mahkeme kararıyla eşine 1 yıl sonra şehitlik unvanı verilmesiyle adaletin yerini bulduğunu belirterek, “Hukuka ve devletimize inancımızı hiçbir zaman kaybetmemiştik. Adalet tecelli ederek bizleri bir nebze olsun sevindirdi. Şu an eşimin onuruyla birlikte yaşamaya, hayata tutunmaya çalışıyorum. Tabi ki çok acı bir gurur; ama bir ömür taşımaya değer bir gurur. Bizlere bu gururu yaşatanlardan Allah razı olsun. Şehidimizin emaneti 2 kız çocuğumuz var. Bize düşen görev, onları en iyi şekilde büyüterek, vatanına, milletine bağlı bireyler olmasını sağlamak. Vatan sağ olsun” şeklinde konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı