Görevden alınan kaymakam ve vali yardımcısı sayısı 43 oldu

İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı FETÖ soruşturması kapsamında 43 kaymakam ve vali yardımcısı görevden alındı.

İçişleri Bakanlığı FETÖ’nün “mülki idare mahrem imamları”na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında deşifre edilen bazı vali, vali yardımcıları ve kaymakamlar daha önce adli ile idari soruşturmalar kapsamında görevden alınmıştı. MİT ve emniyetin yürüttüğü çalışmalarda itirafçı olan mahrem imamların verdiği bilgiler doğrultusunda aktif görevde olan yeni isimlere de ulaşıldı.

Belirlenen yeni isimler doğrultusunda İçişleri Bakanlığı harekete geçti. FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenen çoğu Doğu ve Güneydoğu illerinde olmak üzere aktif görevdeki 43 kaymakam ve vali yardımcısı İçişleri Bakanlığı talimatıyla görevden alındı.

İŞTE GÖREVDEN ALINAN BAZI İSİMLER

Görevden uzaklaştırılanlar arasında, Erzurum’un Hınıs Kaymakamı Mustafa İlhan, Narman Kaymakamı Mustafa Serin ve Uzundere Kaymakamı Hakan Şeker de var.

Erzurum Valisi Okay Memiş; her soruşturmada yeni bilgilerin ortaya çıktığına dikkat etti.

İçişleri Bakanlığı’ndan Tunceli Valiliği’ne gönderilen yazı doğrultusunda Vali Yardımcısı Akın Zor ve Mazgirt Kaymakamı Menderes Topçuoğlu görevden alındı.

Akın Zor’un yerine Niğde’nin Ulukışla ilçesi Kaymakamı Osman Şahin, Menderes Topçuoğlu’nun yerine ise Isparta Aksu Kaymakamı Muhammed Şahin atandı.

Iğdır ve Karabük’te de vali yardımcılarına yönelik soruşturma vardı.

Iğdır’da Vali Yardımcısı Yunus Koç, Karabük’te ise Vali Yardımcısı Barboros Baran görevden alındı.

Batman’da Sason ve Beşiri, Şanlıurfa’da Karaköprü ve Akçakale kaykamları da görevden uzaklaştırıldı.

Erzincan’da da Çayırlı Kaymakamı Ömer Büyükergene görevden alındı.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı