Görevden Alınan Diyarbakır Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı’dan İlk Açıklama

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarını görevden aldı. Konu ile ilgili ilk açıklama Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı’dan geldi: Halk iradesi gasp edildi.

Türkiye yeni haftaya sıcak bir gelişme ile başladı. İçişleri Bakanılğı’ndan yapılan açıklamada Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarının görevden alındığı duyuruldu.

İLK AÇIKLAMA MIZRAKLI’DAN

31 Mart seçimlerinde HDP adaylarının kazandığı bu belediyelerdeki görevden almalarla ilgili ilk açıklama Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı’dan geldi. Mızraklı “Gasp edilen halkın iradesidir” ifadelerini kullandı.

Görevden Alınan Diyarbakır Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı’dan İlk Açıklama
Kayyum atanan belediyelere çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

“DURUM HUKUK DIŞI”

Mızraklı sözlerini şöyle sürdürdü:

Saat 6 itibariyle kapılar kırılarak belediyeye girildi. Birazdan belediyeye geçeceğim. Hukuk dışı durum yaşıyoruz. Toplumun demokrasi ve hukuk değerleri doğrultusunda yeni bir evreye girdiğini görüyoruz. Ne anayasa ne seçimleri icra eden bir tutum var. Türkiye’de yaşayan herkes; kimse kendini hukuk şemsiyesi altında hissedemez. HDP’li belediyelere geliştirilen bu tutum Türkiye’deki demokrasi değerleri açısından, demokratik muhalefeti karşısına alan bir tutum olarak görmek gerekiyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı