adplus-dvertising

Google’dan iPhone’u Olanlara Uyarı

Google'den iPhone'u olanlara ''Hacker'' uyarısı geldi. Hacker'ların daha önce hack'lenmiş websiteler aracılığıyla iPhone kullanıcılarının bilgilerine ulaşabildikleri ortaya çıktı.
Takip et
Google’dan iPhone’u Olanlara Uyarı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Google’ın bir araştırma için kurduğu Porject Zero takımından bir kaç uzman, iPhone kullanıcılarını tedirgin eden bilgilere ulaştı. Hacker’ların daha önce bilerek hack’ledikleri websitelere üyelik yapan veya bu sitelere bilgilerini bir şekilde veren iPhone kullanıcılarının bir çok bilgisine ulaştığı ortaya çıktı.

Kullanıcıların fotoğraf, rehber ve diğer bazı özel alanlarının bu hacker’lar tarafından kolaylıkla ele geçirildiği ve dolayısıyla güvenlik problemi doğurduğu saptandı.

Hacklenmiş bir iPhone’un açılıp kapatıldığında temizlendiği bilgisini veren Apple yetkilileri, bu sitelere girilmesi halinde tekrar aynı durumun oluşacağını belirtti.

GOOGLE, APPLE’I UYARDI

1 Şubat tarihinde Apple’a sistem zaafiyeti üzerinden uyarıda bulunan Google, bu durumun düzeltilmesi gerektiğini belirtti. 7 Şubatta güncelleme yapan ve güvenlik önlemi alan Apple, bir sorunun kalmadığını ev sorunun giderildiğini açıkladı. Fakat kullanıcıların kişisel verilerini her yerde paylaşmamaları gerektiğini, aksi takdirde güvenlik problemlerinin bu websiteler vasıtasıyla tekrar yaşanabileceğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.