adplus-dvertising

Google’dan Anneler Günü’nde doodle sürprizi!

Anneler Günü Google’ın doodle tasarımı ile kutlandı. Özel günlerde kullanıcılarına sürpriz yapan dev arama motoru Google, 8 Mayıs Anneler Günü’ne özel ana sayfasını değiştirdi.
Takip et
Google’dan Anneler Günü’nde doodle sürprizi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Her sene mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanan Anneler Günü’nün önemini hatırlatan Google’ın slayt tasarımında anne ve çocuk ellerinin yer aldı.

Google’dan Anneler Günü’nde doodle sürprizi!

Anne ve çocuk ellerini paylaşan Google, tasarımında eğitim veren anne anımsaması yaparak anneliğin önemine dikkat çekti.

Google’dan Anneler Günü’nde doodle sürprizi!

Anneler Günü dünyanın çoğu ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de her sene mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanıyor.

Google’dan Anneler Günü’nde doodle sürprizi!

ANNELER GÜNÜ NASIL GÜN YÜZÜNE ÇIKTI?

Anneler Günü’nün nereden ortaya çıktığı ile alakalı birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD’nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis adlı bir kadının, 1905 senesinde vefat eden annesi için her sene kutlama yapmak istemiştir.Bu kutlama ilk defa, 1908 senesinde bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna’nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu vaziyeti, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 senesinin ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış ancak hiçbirisini kazanamamıştır.

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar senenin farklı günlerinde kutlarlar. Anneler Günü Dünya’da farklı günlerde kutlanır. En yaygın biçimiyle Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.