Google ve Amazon, Parler uygulamasını’ı mağazalarından kaldırdı

Beyaz Saray baskınında kullanılan ve Trump destekçisi olarak bilinen Parler App, Google mağazalarından kaldırıldı. Uygulamanın barındığı ve hizmet verdiği Amazon Web Services’den de kaldırıldı.
Takip et
Google ve Amazon, Parler uygulamasını’ı mağazalarından kaldırdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beyaz Saray baskınında kullanılan ve Trump destekçisi olarak bilinen Parler App, Google mağazalarından kaldırdı. Uygulamanın barındığı ve hizmet verdiği Amazon Web Services’den de kaldırdı.

Amazon, Parler’e “şiddet barındıran içerik” barındırdığı gerekçesiyle artık bulut hizmeti vermeyeceğini açıkladı. Amazon Web Services, Parler’e bu gece ABD saatiyle 23:59’a kadar süre verdi. Parler, verilerini ve uygulamayı barındıracağı bir servis bulamazsa bu gece 00:00’dan itibaren çevrimdışı olacak.

Google ise yaptığı açıklamada Parler’in ABD Kongre Binası isyanından sonra daha fazla şiddeti teşvik ettiği gerekçesiyle Google Play Store mağazalarından kaldırıldığını açıkladı.

APPLE UYARDI

Apple, Parler’i kullanıcıların paylaştığı içeriklerin daha fazla denetlenmemesi ve düzenlenmemesi durumunda uygulama mağazalarından kaldırılacağını açıkladı.

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.