Google Rivet ücretsiz olarak çocuklara okumayı öğretecek

Google’ın çocuklara okumayı ve kelimeleri doğru telaffuz etmesi için çıkardığı yeni uygulaması Rivet, ABD’de kullanıma sunuldu. Sadece Android cihazların kullanabildiği Google Rivet uygulaması çok yakında diğer platformlarda farklı dil seçenekleri ile destek vermeye başlayacak.


Google Rivet ücretsiz olarak çocuklara okumayı öğretecek

Google, çocukların okumalarını kolaylaştırmak için çıkardığı yeni uygulamasını hizmete sundu. Rivet isimli uygulamada çocuklar artık çok daha kolay bir şekilde okumayı öğrenecek. Anne ve babaların dikkatini çeken uygulama şimdiden büyük beğeni aldı. 2000’den fazla kitabı ilk önce çocuklara dinleten Google Rivet, ilk etapta beta sürümüyle hizmet verecek. Konuya ve okuma seviyesine göre revize edilmiş Rivet uygulamasına Google çok güveniyor.

AKTİF EDİLİRSE TELAFFUZU DA ÖĞRETECEK

Google Rivet’in en büyük artılarından birisi ise kelimeleri çocuklara dinleterek öğretmesidir. Bu özellik uygulamada kapalı olarak geliyor fakat aktif edildiğinde, her kelimeyi sesli olarak dinleterek çocuklara kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini de öğretecek. Türkiye’de henüz kullanıma sunulmayan Google Rivet, sadece Android cihazlarda kullanılabiliyor. Uygulamanın beta sürümü sonra erip, asıl sürüm yayınladığında hem Türkiye desteğinin olacağı hem de iOS cihazlarda da kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

ÇEŞİTLİ GÖRSELLERLE YARDIMCI OLACAK

Rivet’in en büyük artılarından birisi ise kelimeyi dinletip telaffuz ettirirken, eğer çocuklar bu kelimeyi yanlış okursa onlara görsel olarak ipuçları verecek. Google’ın yeni ürünü olan Rivet’te yanlış okunan kelimeler karşısında görselden hemen sonra kelimenin doğru okunuşu çocuklara dinletilecek. Birkaç kelime sonrasında ise çocuklardan tekrar yanlış söylediklerini kelimenin telaffuzu istenecek. Uygulama çocuklara okumayı öğretmek için biçilmiş kaftan olacak.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

İlginizi Çekebilir

Gıda hileleri çocukların yaşamını alt üst edebilir!

Gıda hileleri çocukların yaşamını alt üst edebilir!

Gıda boyaları son zamanlarda et ve süt ürünlerinde aktif olarak kullanılmaya başlandı. Çocukları erken yaşta öldürecek gıda boyaları kalıcı sağlık sorunlarına da sebep olabiliyor. Organik ürün satın almak isteyen vatandaşın karşısına ise genelde fahiş fiyatlar sergileyen fırsatçılar çıkıyor. Detaylar haberde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.