Google Photos’tan Fotoğraflardaki Yazıları Arayabilme Özelliği

Google, fotoğraf depolama uygulaması Google Photos için, çekilen fotoğrafların üzerinde bulunan yazıların Google’da aranabilmesine ve kopyalanıp yapıştırılabilmesine olanak sağlayan bir yapay zeka üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Google Photos’tan Fotoğraflardaki Yazıları Arayabilme Özelliği
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Google bugün Twitter üzerinden bir duyuru yayınladı. Duyuruya göre Google Photos’a yüklenen fotoğrafların veya ekran görüntülerinin içinde bulunan yazılar, Google üzerinde aranabilecek. Öte yandan fotoğraftaki metinler kolay bir şekilde kopyalanıp, not, belge ya da formlara yapıştırılabilecek.

Yeni yapay zeka özelliği aslında Android cihazlarda kısmen bulunuyor. Fakat iOS’larda böyle bir özellik yer almıyor. Öte yandan internet üzerinden Google Photos’a giriş yaparak da fotoğraflar üzerindeki yazılar aratılabiliyor. Yine de bu özelliği uygulamaya getirmek büyük bir başarı olacak kabul ediliyor.

“MODEMİN ALTINDAN Wİ-Fİ ŞİFRESİNİ ALMAK ARTIK ÇOK KOLAY”

Google’ın duyurduğu bu yeni özellikle birlikte sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı. Bir yorumda, “Artık modemin altındaki Wi-Fi şifresini almak çok kolay olacak” ifadesi kullanıldı. Öte yandan kullanıcılar, Google Photos galerisine giriş yapıp bir kelimeyi aratarak fotoğraflarını bulabilecekler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.