Google haritasında gizemli kara delik!

Bir Reddit kullanıcısının Google haritalarda bulduğu ‘kara delik’ internetin en çok merak edilen ve yorumlanan konuları arasına girdi. İnsanların askeri üs, gizemli bir kara delik hatta Lost dizisindeki ada olduğunu öne sürdüğü yerin gizemi ise kısa bir sürede çözüldü.
Takip et
Google haritasında gizemli kara delik!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Google Haritalar birçok insan için A noktasından B noktasına gitmek için kullanışlı bir araçtır. Fakat küçük bir grup meraklı insan için bu bir gizem kaynağıdır. Yeterince dikkatli bakarsanız, gerçeğin ötesinde bir şeyi gizler gibi görünen garip görüntüler bulabilirsiniz ama bunlar sadece Google Haritalar’ın düzgün çalışmadığının işaretleri olabilir.

Meraklı bir Reddit kullanıcısı Google Haritalar’ı kullanırken okyanusun ortasında bir kara delik buldu. Kokoblocks adlı kullanıcı, Google Haritalar alt dizinine “Bu da ne bu şekilde” diyerek yazdı, “Bu bir adaya hiç benzemiyor.”

ASKERİ ÜS MÜ?

Dikkat çeken görüntüye gelen ilk yorumlar adanın gizli bir askeri üs olabileceğini söylüyordu. Bir kullanıcı “Bir sebepten dolayı sansürlenmiş görünüyor” şeklinde konuştu. Bir öbür kullanıcı ise “Böylesine sığ, küçük bir adada doğal bir oluşumun bu şekilde siyah olması mantıklı olmaz.” biçiminde yorum yaptı.

Google konumları genellikle askeri üsler yahut hapishaneler gibi “hassas” bölgeleri bulanıklaştırıyor. Lakin bu görüntü bulanık değildi, o yüzden siyah nokta etrafındaki birçok teori, görüntünün siyahlığını açıklamaya çalışmaya odaklandı.

MÜNAKAŞA NOKTASI OLDU

Bir kullanıcı “Delik olmadığı varsayılırsa, karanlığa neden olan bir yeraltı volkanı olabilir. Büyük ihtimalle magmatik kaya,” derken, bazı kullanıcılar bu siyah yerin “Lost” isimli TV dizisindeki ada olabileceğini iddia ederek gönderiyle dalga geçme fırsatı buldu.

Bir başka kullanıcı da Dünya’nın tamamen boş olduğunu iddia eden Boş Dünya teorisine atıfta bulunarak, “Burası Boş Dünya’nın girişi.” sonucuna vardı.

GERÇEK GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Google Haritalar’daki bu gizemli yerin sırrı çok sürmeden çözüldü ve görüntünün esasında Vostok Adası olduğu gün yüzüne çıktı. Bu siyah görüntü Yeni Zelanda’nın kuzeydoğusunda yer alıyor ve Orta Pasifik’te 33 mercan atol ve ada içeren bir ada ülkesi olan Kiribati Cumhuriyeti’ne ait. Siyah olarak görünen şeyin de esasında çok koyu yeşil, Pisonia ağaçlarından oluşan çok yoğun bir orman olduğu anlaşıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.