Google Haritalar artık gizli modda kullanılabilecek

Google Haritalar’a gelecek yeni özellik sayesinde artık uygulamayı ‘Gizli Mod’ seçeneğiyle kullanmak mümkün olacak. Google’ın uzun süredir üzerinde durduğu bu güncelleştirme yılın ikinci yarısına geçmeden kullanıcıların hizmetine sunulacak.


Google Haritalar artık gizli modda kullanılabilecek

Google’ın popüler ürünlerinden bir tanesi olan ve bütün dünyada aktif olarak kullanılan Google Haritalar’ı güncelleme kararı aldı. Güncellemeye göre artık uygulamada ve aynı zamanda web sürümünde gizli mod desteği olacak. Gizli modu kullanan kullanıcılar, gittiği rotadan sonra rotayı iptal edince artık o rota bir daha kullanılmayacak. Geçmiş kısmında da rotaların çıkmamasını sağlayacak olan bu yeni gizli mod desteği sayesinde artık Google Haritalar tamamen gizlilik ilkesini benimsemiş olacak.

ADRES TAMAMEN İMHA OLACAK

Hepimiz Google Haritalar uygulamasını kullanırken adresleri genelde kayıt ediyoruz. Kayıt edilen adresler direkt olarak geçmişte yada kayıtlı adresler bölümünde görebiliyoruz. Bazı kullanıcılar ise gittiği rotanın bilinmemesini istiyorlar. Özellikle Uber yada Lyft gibi yeni taşımacılık uygulamaları sayesinde Google Haritalar aktif olarak kullanılmaya başlandı. Bu yeni değişiklik ile adresler otomatik olarak Gizli Mod desteğinde de açılacak. Bu değişiklik kullanılan adreslerin imha olmasını sağlayacak.

GOOGLE HARİTALAR ASLA ULAŞMAYACAK

Google Chrome kullananların bildiği gizli mod desteği artık Google Haritalar’da kullanılmaya başlanacak. Google, gittiğiniz adresi ve adreste ne kadar süre vakit geçirdiğinizi Haritalar uygulaması sayesinde görebiliyordu. Gizli mod desteği ile hem Google hem de 2. kişiler artık gittiğiniz adresi göremeyecekler. Başkasının telefonundan Google Haritalar kullanırken, yada bir taksiye binip Navigasyon açtırdığınız zaman artık adresiniz rota bittiğinde direkt olarak imha edilecek.

Yazar: Taner Kocaman

Taner Kocaman
Taner Kocaman, Ankara'nın Mamak ilçesinde 1990 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde aldığı eğitimin ardından çeşitli gazete ve basın organlarında görev yapan Kocaman, özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiştir. Kocaman eğitim kategorisinin yanı sıra dünya, gündem, spor gibi birçok konuda da başarılı haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.