Google, Haberler Bölümünü Güncelleyecek!

Google haberler bölümü için, masaüstü aramalarda başlıkları ve yayıncıları daha fazla öne çıkaracak bir güncellemeye gidiyor.

Google, önümüzdeki haftalarda masaüstü aramalar için haberler sekmesinin tasarımsal olarak değiştirileceğini duyurdu. Yenilenmiş tasarım, yayıncı adlarını daha belirgin hale getirecek. Arama yapanların ihtiyacı olan haberlere ulaşımı da kolaylaşacak.

Güncellenmiş yeni tasarım, “Haberler” sekmesini Google News sitesiyle bir bütün haline getirecek. Haberler başlıkların listelenmiş şekliyle sıralanmak yerine, her habere özel görsel kartlarla sıralanacak. Bu kartlar başlığı, yayıncı kuruluşu ve görseli, kullanıcının daha fazla ayırt edebileceği şekilde ön plana çıkartacak. Henüz daha tam netleşmemiş olsa da, bir haberle ilgili olan diğer haberlerin de, farklı ipuçlarını arayan kullanıcılar için haber grupları halinde sunulacağı konuşuluyor. Örneğin, öldürülen bir iş adamının haberini arayan bir kullanıcı, o iş adamının kim olduğuyla ilgili bir haberi ya da o iş adamının özel hayatıyla ilgili son haberleri, cinayet haberinin yanında gruplaştırılmış olarak bulabilecek.

GOOGLE, HABER İÇERİKLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Masaüstü platform için güncellenen haberler sekmesi, önümüzdeki haftalarda tüm dünyanın kullanımına sunulacak. Bu değişimin kendisi göreceli olarak küçük gözükse de, Google’ın haber içeriklerini geliştirmeye yönelik verdiği büyük çabanın bir parçası olarak kabul ediliyor. Çünkü Google, Haberler sekmesini daha güvenilir kılabilmek için, haber siteleriyle ortaklıklar kuruyor ve sahte haberlerle mücadele amacıyla kontroller gerçekleştiriyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı