adplus-dvertising

Google G Suite legacy hizmeti paralı oldu!

Google işletmeler ve okullar için seneler önce kullanıma açtığı G Suite’in legacy hizmetini sonlandırma kararı aldı. Google gönderdiği posta da kişilerden paralı olan Google Workspace hizmetine geçmesini istedi.
Takip et
Google G Suite legacy hizmeti paralı oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Google, arama motoru alanındaki hakimiyetinin yanısıra çeşitli hizmetleri de kullanıcılarına sunuyor. Firma 16 sene önce başlattığı G Suite’in ücretsiz kullanımı legacynin fişini çekiyor.

Firma 2006 senesinde Google Apps ismiyle piyasaya sürdüğü ve isimi sonradan G Suite olarak değiştirilen uygulamada değişikliğe gidiyor.

Google G Suite legacy hizmeti paralı oldu!

Uzun senelerdir işletmeler ve okullara yönelik bu hizmetin legacy isminde ücretsiz bir sürümü bulunuyordu. Firma 2012 senesinde yeni ücretsiz üyelik almayı durdurmuştu ama eski üyeliklere dokunmuyordu.

2020 yılıyla beraber G Suite’in yerini Google Workspace aldı. Çatı kuruluş Alphabet şuanda ise legacy ismindeki ücretsiz sürümü kapatacak. Kullanıcılara 1 Mayıs’a kadar ücretli bir seçeneğe geçmesi tavsiye edildi. Aksi takdirde Google hesapları otomatik olarak geçirecek. Firma üyelik modelinin halihazırda kullanılan hizmetlere göre seçileceğini söyledi.

Eğer hesapta bir ödeme taktiği yoksa Google hesabı 60 gün boyunca askıya alacak.

Google ücretsiz sürümün kullanımını 1 Temmuz’da bitiriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.