Google, artırılmış gerçeklik ile Dinozorları Evinize getiriyor!

Daha önce arama sonuçlarına kedi, köpek balığı gibi pek çok hayvanı getiren Google, şimdi de artırılmış gerçeklik ile dinozorları evinizin salonuna getiriyor. Artık Google arama sonuçlarında 10 farklı dinozor türünü artırılmış gerçeklik ile 3 boyutlu olarak görüntüleyebileceksiniz.

Artırılmış gerçeklik (AR), geniş bir potansiyele sahip olmasına karşın geniş kitlelere yayılma ve popülerleşme ile alakalı çok da hızlı gelişme kaydedemedi. Buna karşın Google, sunduğu artırılmış gerçeklik araçları ve ürünleriyle bu teknolojiden vazgeçmeyeceğini ve popüler hale getirmek için çalışmalarına devam edeceğini kanıtlıyor.


Google, yayınladığı son artırılmış gerçeklik aracı ile milyonlarca sene önce yeryüzünden silinen dinozorları Google Arama aracılığı ile evinizin salonuna getiriyor. Şu anda zaten artırılmış gerçeklik ile yatağınızın üzerine bir kedi ya da su bardağınızın içine bir köpek köpek balığı koymanıza izin veren Google, aracını dinozorları da kapsayacak biçimde güncelledi.

Google Arama ile en sevdiğiniz dinozorları evinizin ortasına getirebilirsiniz

Google, Universal Brand Development, Amblin Entertainment ve Jurassic World Alive oyunun geliştiricisi Ludia ile ortaklık kurarak arama neticelerinde 10 ayrı dinozor türü için 3D artırılmış gerçeklik desteği ekledi. Salonunuzun ortasına ya da evinizin arka bahçesine bir dinozor yerleştirmek isterseniz ilk önce aşağıdaki dinozor türlerinden birini Google’da aratmanız gerekiyor.

Tyrannosaurus rex Velociraptor Triceratops Spinosaurus Stegosaurus Brachiosaurus Ankylosaurus Dilophosaurus Pteranodon Parasaurolophus Dinozorları Google Arama artırılmış gerçeklik aracıyla görüntülemek için yapmanız gerekenler

Yukarıdaki dinozorları iOS ya da Android cihazınız ile Google’da arattığınızda, bilgi kartının hemen altında dinozorun 3D modelini ve yanında da ‘3D olarak göster’ butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda Google, dinozoru 3 boyutlu olarak görebileceğiniz ve inceleyebileceğiniz bir sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada yer verilen ‘Alanınızda görün’ butonuna tıkladığınızda ise dinozoru istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.


Eğer Google’ın artırılmış gerçeklik aracını ilk defa kullanıyorsanız tarayıcı, kamera ya da dosyalarınıza erişmek için izin isteyecektir. Öte yandan dinozorun üç boyutlu modelinin gerçek dünyaya verimli bir biçimde yansıtılması için ortamı kameranızla iyice taramanız ve Google’ın aracını ortama kalibre etmesine yardımcı olmanız gerekiyor.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı