adplus-dvertising

Google arama sonuçlarından isteyenlerin kişisel bilgilerini kaldırıyor!

Google, kullanıcıların adreslerini, telefon numaralarını ve e-posta hesaplarını içeren arama neticelerini kaldırma taleplerini karşılamaya başladı.
Takip et
Google arama sonuçlarından isteyenlerin kişisel bilgilerini kaldırıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, uzun zamandır bazı kişisel bilgilerin arama neticelerinden kaldırılmasına yönelik istekleri kabul ediyor, fakat şuanda bu seçenek çok daha kullanışlı olacak.

Google, telefon numaraları, e-posta adresleri ve fiziksel adresler gibi iletişim bilgilerinin kaldırılmasını istemenize izin vermek için politikayı genişletti.

Google arama küresel politika sorumlusu Michelle Chang özel bir röportajda, kullanıcıların hassas olarak değerlendirdiği daha çok miktarda kişisel olarak tanımlanabilir bilgi olduğunu belirtti.

Şuana kadar Google, sadece bir tür tehdidin yanı sıra iletişim bilgilerini paylaşan web sayfalarını kaldırma taleplerini kabul ediyordu. Öte Yandan banka hesabı ve kredi kartı numaralarına ve tıbbi kayıtlara giden bağlantıları da kaldırdı.

ON BİNLERCE TALEP ALDI

Chang, onay oranının, gizli oturum açma kimlik bilgilerine bağlantıların kaldırılmasına da izin veren genişletilmiş kurallar kapsamında artmasını beklediğini belirtti.

Genişletme, hassas bilgilerin yayılmasını önlemeye yönelik son dönemlerdeki öbür çabaları takip ediyor. Geçen seneden itibaren,18 yaşın altındaki Google kullanıcıları, fotoğraflarının görsel aramalarından kaldırılmasına izin vermeye başladı.

Google küresel politika sorumlusu Michelle Chang, Google’ın kamu faydasına verilerin kullanılabilirliğini korumayı hedefleyeceğini belirtti. Öte Yandan, “hükümet yahut resmi kaynakların sitelerinde kamuya açık kayıtların bir parçası olarak görünen” bilgileri de kaldırılmayacağını açıkladı.

Firma, gelen isteklerin birkaç gün içinde işleme koyduğunu söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.