Google, Akıllı Şehir Projesi’nin İlk Adımını Attı!

Google'ın kardeş şirketi Sidewalk Labs, Kanada'nın Toronto şehrinde yüksek teknoloji ürünü akıllı şehrin kurulması için ilk adımı attı. İlk olarak 2017 yılında duyurulan akıllı şehir için resmi adım yeni geldi ve 990 milyon dolarlık bir yatırım planı açıklandı.

Google’ın kardeş şirketi Sidewalk Labs, Kanada’nın Toronto kentinde bilim – kurgu filmlerini aratmayacak bir şehir kurmaya hazırlanıyor. Deniz kenarına inşa edilecek olan şehir için firma, 990 milyon dolarlık bir yatırım bütçesi açıkladı.


2040 YILINDA TAMAMLANACAK

Sidewalk Labs CEO’su Dan Doctoroff, projenin çeşitli düzeylerde devlet kurumları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve 100’den fazla Toronto firmasının işbirliğiyle ilerleyeceğini söyledi. 2017 yılından bu yana tüm dünyanın merakla beklediği proje için resmi adımı atan Doctoroff, “Gelecek Toronto: Kapsayıcı Büyüme İçin Yeni Bir Yaklaşım” başlıklı bir plan yayınladı.

Doctoroff, projenin tahminen 2040 yılında tamamlanabileceğini söylerken, “Hareketlilik, sürdürülebilirlik, kamusal alanlarda inovasyon, binalarda dijital inovasyon gibi kentsel yaşamın neredeyse her boyutunu yansıtabilecek, dünyanın en yenilikçi bölgesini yaratacağımız ‘ana planı’ uygulamaya koyuyoruz” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı