adplus-dvertising

Gölette boğulan çocukların kimlikleri belli oldu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde suni sulama göletinde boğulan 2 gencin kimliği belli oldu.
Takip et
Gölette boğulan çocukların kimlikleri belli oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Nazilli ilçesi Pınarbaşı Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre bir grup genç, serinlemek için evlerinin ortalama 500 metre yakınında bulunan suni sulama göletine gitti. Yanlarında getirdikleri halata tutunarak suya giren 5 gençten 2’si yüzmek için halatı bıraktı. Halatı bırakan 2 genç bir anda suyun kendilerini aşağıya çekmesi neticesi boğuldu. Arkadaşlarının suyun dibine çekilmesinin sonrasında, öbür çocuklar vaziyeti yakınlarına bildirdi. Olayın bildirilmesi üstüne bölgeye ekipler sevk edildi. Kısa sürede bölgeye gelen ekipler çocuklara ulaşmak için havuzun bir bölümü açarak suyu boşaltmaya başladı. Gençlere ulaşmak için yoğun çaba sarf eden ekipler, ortalama 1 saatlik çalışmanın sonrasında 2 gencin cansız bedenine ulaştı.
Yapılan çalışmaların sonrasında yaşamını yitiren gençlerin Resul Baybora (17) ile Yusuf Güzel (17) olduğu belirlendi. Olay yerine gelen gençlerin aileleri sinir krizi geçirirken, olay ile alakalı soruşturma devam ediyor.

Gölette boğulan çocukların kimlikleri belli oldu

“Bir anda aşağıya çekildiler”

Arkadaşlarının yüzmek için halatı bıraktığını belirten gençler “3 adet ip vardı. Yüzmek için ipi bıraktılar onlar. Sonra bir anda aşağıya çekildiler. Öbür arkadaşlarımız çıkmışlardı, ben de çıkarken onların gittiğini gördüm. Tutmaya çalıştım, ip ile uzandım ama tutamadım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.