adplus-dvertising

Gökten düşen buz kültesi bomba gibi patladı

Van’ın Başkale ilçesinde bir kaç gün önce boş araziye gökyüzünden kristalleşmiş buz kütlesi düştü. Uçaktan düştüğü ileri sürülen buz kütlesiyle neye uğradığını şaşıran çoban, ölümden dakikalarla kurtuldu.
Takip et
Gökten düşen buz kültesi bomba gibi patladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, geçtiğimiz cumartesi günü saat 23.45 sıralarında Başkale ilçesine bağlı Ortayol Mahallesi’ndeki boş arazide yaşandı. Ortayol Mahallesi’nde koyunları otlatan Şükrü Abi adlı çoban, gökyüzünden kristalleşmiş bir buz kütlesinin hızla yere düştüğünü fark etti. Çıkarttığı sesin yanı sıra patlama etkisi yaratan kütle, düştüğü boş arazide çukur yarattı.

Buz kütlesinin çıkarttığı sesle neye uğradığını şaşıran çoban Şükrü Abi, ölümden dakikalarla kurtuldu. Yerdeki buz kütlesini gören çoban, gördüğü manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Olayın sonrasında çoban vaziyeti köy muhtarına bildirdi. Olay yerine giden jandarma ekipleri, lüzumlu araştırmalarını yaptı.

Gökten düşen buz kültesi bomba gibi patladı

“2 dakika önce düşmüş olsaydı, ben burada olmayacaktım”

Olayı anlatan Çoban Şükrü Abi, “Gece saatlerinde sürüyü otlatırken, o sırada telefonla konuşuyordum. Bir ara baktım ses geldi. Bomba patlar gibi ciddi bir ses işitince gelip baktım. Yerdeki hasarı gördüm. Olayın etkisiyle bomba patladığını sandım. Köyü aradım, jandarma ekipleri geldi baktı ve sonra kocaman bir buz kütlesi olduğunu gördük. Tahminimize göre bu hizadan uçaklar geçiyor, acaba uçaktan mı düştü dedik. 24 saat olduğu için eridi, normalde baya büyüktü. Kütle birinin başına gelseydi paramparça olurdu. 2 dakika önce düşmüş olsaydı, ben burada olmayacaktım. İlk kez bu şekilde bir şey başıma geldi” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.