adplus-dvertising

Gök gürültü yağışlı hava tüm yurdu saracak!

Meteoroloji’den gelen son uyarılara göre ülkenin neredeyse tamamı yağışlı havanın etkisi altına girecek.
Takip et
Gök gürültü yağışlı hava tüm yurdu saracak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Adıyaman çevreleri ile sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar, akşam ve gece saatlerinde Osmaniye ve Hatay çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu bölge geneli ile Doğu Anadolu’nun güney ve doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, öbür yerlerde değişmeyeceği, güney ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin üstünde, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ülkemizin batısında kuzey ve kuzeydoğu, doğusunda güneyli yönlerden hafif, bazen orta güçte; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda güçlü (40-60 km/sa) ve zaman zaman kısa zamanlı fırtına (60-90 km/sa) biçiminde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda güçlü (40-60 km/sa) ve zaman zaman kısa zamanlı fırtına (60-90 km/sa) biçiminde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. olarak esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI: Suriye kaynaklı tozun Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güney ve doğusunda güneyli yüksek seviye rüzgarlarıyla taşınacağı tahmin edilmektedir. Tozun meydana getireceği hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur biçiminde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 17°C
Genellikle parçalı, sabah saatlerinde yer yer çok bulutlu

ANKARA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli, öğle saatlerinde doğusu aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

İZMİR °C, 22°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 25°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

TRABZON °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

ERZURUM °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu

DİYARBAKIR °C, 31°C
Parçalı ve çok bulutlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.