adplus-dvertising

Göç: ‘Son saniye bu seviyede oyunu tutmalıydık’

A. Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Göç, Adana Demirspor maçının sonrasında yaptığı açıklamada, uzatma dakikalarında yedikleri golden dolayı çok üzgün olduklarını belirtti.
Takip et
Göç: ‘Son saniye bu seviyede oyunu tutmalıydık’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Süper Lig’in 5. hafta maçında evinde karşılaştığı Adana Demirspor ile 1-1 berabere kalan A. Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Göç, mücadele sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Göç, daha soğukkanlı olarak futbolun gereğini yapmaları gerektiğini söyleyerek, “Öncelikle tabii çok üzgünüz. Elimize kadar gelmiş maçta uzatmaların uzatmasında da gol yedik. Bu seviyedeki oyuncuların daha soğukkanlı olup sizlerin de bildiği gibi artık orada futbolun gereğini yaparak o maçı bitirmemiz gerekirdi. Bunu yapamadık. Ama daha öncesinde ilk yarı özellikle kaçan gollerimiz var. Güzel bir maç oldu. Çok çok üzgünüz. Futbol ismine çok şey vardı, keyif vardı. Ama orada son dakika son saniye bu seviye de daha oyunu tutmalıydık diyorum. Oyunun geneline baktığımız zaman hakikaten çok keyifli bir oyun. Üzerine oynadığımız bir oyun. Çünkü hafta içerisinde rakibimizin neler yapabileceğini bildiğimiz için daha farklı hazırlandık. Gerek baskıda, gerek rakibimizin arkaya boşluk bulup uzun top atacağını hep tedbirlerimizi aldık ve öyle de oldu. Oyuncu tercihleri de öyle oldu rakibimizin. Bir önceki hafta gibi değil. Oyun planlarımız tuttu ama belirli bir müddet artık uzatma oynandığı zaman oyun planı kalmıyor. Bir de hiç beklemediğimiz 2 oyuncu değişikliği oldu. Farklı düşüncelerimiz vardı çünkü oyunu değiştirme gidişatına göre hedeflerimiz farklıydı. Ama Kamil Ahmet’in beklenmedik rahatsızlığı sakatlığı, daha sonrası Onur’un bizi daha farklı tercihlere yönlendirdi. Tabi o da belki bir eksiktir. Planlarımızı bozdu. Olacak bunlar. Çok üzgünüz. Tüm taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Keyifli bir maç oldu. Bunu galibiyetle taçlandırsak farklı şeyler konuşacaktık” şeklinde konuştu.

Göç öte yandan Montella’nın kendilerine küfür ettiğini, kulübedeki bazı kişilerin oyunculara yumruk attığını söyleyerek:

“Bunun haricinde müsaade ederseniz saha dışından bir şey söyleyeyim. Bizler teknik adamız sizler de bu işin içindesiniz. İtalyan arkadaşımız meslektaşımız başladığından itibaren hakikaten tercümanımız çünkü bize iletiyor küfürlü konuşmalar, sataşmalar. Orada bir adet arkadaşımız sportif direktör mü bilemiyorum. Oyuncumuza yumruk atmalar. Yani bunlar hiç yakışıksız şeyler. Biz sahada kalacağız. Biz sahada kalacağız. Oyuncu sahada kalacak. Çok üzüldüm ben. Teknik adamsın, İtalya’dan gelmişsin. Sana bir sürü bütçe ayrılmış. Sen belki de bizim gençlerimize örnek olacaksın. Biz örnek olmalıyız. Koşullar ne olursa olsun. Bu işte çünkü var. Bize küfür de edecekler. Ama biz soğukkanlı kalacağız ki sahadakiler soğukkanlı kalsın. Bundan dolayı çok üzüldüm. Meslektaşım ismine üzüldüm. Keyifli maçtı. Oyunumuzun üstüne koyarak gidiyoruz ama bugün kazanmalıydık. Kazandığımız zaman farklı yerlere geleceğimizi biliyorduk. O özgüvenimiz artacaktı. Üzgünüz taraftarlarımızdan özür diliyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.