Göbek Yağı Eritme Hareketleri: Evde Göbek Eritmek İçin En İyi Egzersiz Ve Öneriler

Günümüzde pek çok kadının klasik haline gelen sorunu göbek yağları ve bu göbek yağlarından kaynaklanan sağlıksız görünümdür. Hem yağ yakmak amacı ile hem de fit ya da sıkı görüntü elde etmek amacı ile spor ve egzersiz çok etkili olmaktadır. Ayrıca özellikle zayıflamak ve de vücudunu sıkılaştırmak isteyen kişiler egzersiz ve ya spor yapmanın sağlamış olduğu avantajlardan faydalanmak isterler.
Takip et
Göbek Yağı Eritme Hareketleri: Evde Göbek Eritmek İçin En İyi Egzersiz Ve Öneriler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğru şekilde egzersiz hareketlerini keşfetmek ve de doğru teknik ile bu hareketleri uygulamak sonrasında istenilen hedefe ulaşmak da oldukça etkili olur. Evde yapılan egzersizler ile zayıflamak ve de sıkı bir vücuda sahip olabilmek mümkün olur. Bunun için de yapılacak hareketleri bilmek gereklidir.

Evde Göbek Eritmek İçin En İyi Egzersizler

Evde düzenli olarak yapılacak ve göbek bölgesini çalıştırmakta olan egzersiz ile göbek eritilebilmektedir. Göbek ve ya bel çevresinde oluşmuş yağlanma kişileri ciddi derecede rahatsız etmektedir. Bu bölgelerde depolanan yağların erimesini destekleyecek olan egzersizler ise göbek ile bel çevresini incelemekle mümkün olmaktadır. Göbek ile bel çevresini eritecek olan en iyi egzersiz hareketleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

Yarım Mekik

Crunches olarak adlandırılan hareket aslında tamamen göbek yağı bölgesini çalıştıran ve de sırt kaslarını güçlendiren bir hareket olmaktadır. Bu harekette sırt üstü yatılır ve dizler bükülür. Ardından kollar göğüse çapraz yerleştirilir ve ya baş arkasına konulur. Bu şekilde baş ve ya sırt yerden yavaş yavaş kaldırılıp dizlere yaklaşılır.

Yarım mekik pozisyonunda 3 ya da 5 saniye beklenir sonra tekrar yere uzanılır. Yarım mekik hareketi sırasında nefes almak yatarken, nefes vermek ise kalkarken yapılmaktadır. Evde kolay bir şekilde yapılacak bu hareket göbek kaslarının çalışmasında çok etkili olmaktadır. Bu bölgede yer alan kaslar çalıştıkça bu bölgelerde toplanan yağ yakılmaktadır. Ayrıca aynı zamanda göbek yağı ve karnın sıkılaşmasında çok etkili olmaktadır.

Bacak İle Çember Çizme

Bacak ile çember çizme hareketinde öncelikle yere sırt üstü uzanılır ve eller vücuda yapışık şekilde olmalıdır. İlk önce bacaklar vücut ile 90 derecelik açı yapacak şekilde havaya kaldırılır ve ayak parmak uçları oldukça gergin şekilde tutulur.

Bu harekette 40 ve ya 60 saniye kalınır ve tekrar başlangıç pozisyonuna geri dönülür. Burada sağ bacak ve sol bacak sırasıyla bu işlem yapılır. Egzersiz ilk başta düşük sayı ile başlanır sonrasında ise tekrar sayıları arttırılır. Egzersizde ideal olan sayı 10 tekrar ile 12 tekrar arasıdır. Bu hareket kişilerin hem bacaklarını çalıştırmakta hem de göbek yağı bölgesini çalıştırmaktadır.

Bisiklet Egzersizi

Bisiklet egzersizinde genelde kişi yere sırt üstü uzanır ve bacaklar yer ile 90 derece olacak bir şekilde bükülerek kaldırılır. Ardından eller dirseklerden bükülmüş olup boyun ve ya kulak arkasında tutulur. Sonra sol diz sağ dirsek kısmına sağ diz ise sol dirsek kısmına değdirilerek tekrardan başlangıç pozisyonuna dönülür. Yalnızca dirsek ve dizlerin yaklaştırılması esnasında yerden kalkılır ve aksi halde sırt yerde olmalıdır. Bu egzersiz ile göbek yağı eritme ve göbek kası arttırma çalışması yapılmış olur. Kişiye göre değişmekte olan bir tekrar düzeni ile bu hareket yapılmaktadır.

Plank Egzersizi

Göbek yağı eritmek için yapılacak olan en zor ve de en etkili hareketlerin başında her daim plank egzersizi gelmektedir. Bu hareket yüz üstü yere uzanılarak yapılır. Ayakuçları ile kol dirseklerinden ellere kadar komple yere değmelidir. Ayakuçları ile kol üzerinde bütün vücut düz olacak bir şekilde yukarıda beklenir ve en az 30 saniyelik bu pozisyonda beklenmelidir. Buna ek olarak zaman ile bu süre arttırılmalıdır.

Kalça Kaldırma Hareketi

Kalça kaldırma hareketinde sırt üstü yere uzanılır ve eller vücuda paralel olacak şekilde avuç içleri yere bakacak şekilde olur. Bacaklar birbirine yapışık olacak ve de yere 90 derecelik bir açı yapacak şekilde yukarı kaldırılıp tekrar başlangıç pozisyonuna geri dönülür.

Ardından ayaklar kaldırılırken düzenli nefes alınır, indirilirken düzenli nefes verilir. Bu hareket düzenli şekilde tekrar edildiği zaman göbek yağı eritmeye yardımcı olur. Hareket sırasında omuzlar ile başların sabit kalmasına çok dikkat edilmelidir. Kişiye göre değişen bir tekrar düzeni ile bu hareket yapılmaktadır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.