Gitar ustası Jeff Labar öldü!

15 Temmuz 2021, 10:14 tarihinde eklendi
1980’li senelerin meşhur hard rock grubu Cinderella’nın gitaristi Jeff Labar 58 yaşında yaşamını yitirdi. Haberi, meşhur gitaristin oğlu doğruladı.
Takip et
Gitar ustası Jeff Labar öldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meşhur hard rock grubu Cinderella’nın gitaristi Jeff Labar yaşamını yitirdi. 58 yaşında yaşama veda eden Labar’ın ölüm sebebi bilinmezken, haberi, meşhur gitaristin oğlu sosyal medyada doğruladı.

Labar’ın ilk eşi Gaile Labar-Bernhardt, TMZ’ye konuşarak, meşhur gitaristin Nashville’deki dairesinde cansız bedeninin bulunduğunu belirti.

Amerikalı hard rock grubu Cinderella, 1980’lerde büyük bir hayran kitlesi edindi. Labar, gruba 1985 senesinde gitarist Michael Schermick’in yerine katıldı ve grubunun dört stüdyo albümünde yer aldı. Grubun ilk iki albümü 1986’da çıkan Night Songs ve 1988’de çıkan Long Cold Winter, üçer milyonluk satışlar yaparak döneme damga vurdu.

1990’LARIN BAŞINDA DAĞILDILAR

Hard rock’ın popülaritesinin bitmesiyle grubun estirdiği rüzgar da söndü. Cinderella müzisyenleri çalmaya devam etse de 1990’ların başında dağıldılar. 1996’da tekrardan bir araya gelerek konserler verdiler fakat 1994’te çıkardıkları Still Climbing’den sonra bir daha albüm çıkarmadılar.

Cinderella, 2014’teki ‘Monsters of Rock Cruise’ isimli konser etkinliğinde yer aldıktan sonra tekrardan ortadan kayboldu.

Jeff Labar, One For The Road isimli bir de solo albüm çıkardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.