Gişede 1 Milyar Dolar Barajını Aştı!

“Örümcek Adam: Evden Uzakta” filmi tüm dünyada 1 milyar dolar barajını aşarak gişede bekleneni verdi.
Gişede 1 Milyar Dolar Barajını Aştı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

“Örümcek Adam: Evden Uzakta” resmi olarak tüm dünyada 1 milyar dolar gişe gelirini aştı. Marvel’ın 23 filmik serisinin son filmi olma özelliği de taşıyan filmde “Peter Parker”, “Demir Adam”ın fedakar ölümünün üzüntüsüyle boğuşuyor. Bunun yanında sıradaki “Demir Adam” olmasını isteyen medya ile de mücadele eden “Peter Parker”, uğradığı beklenemedik ihanetle içinden çıkılamaz bir hale düşüyor.

Mart ayında çıkan “Kaptan Marvel” filmi 1 milyar dolar hasılat elde etmişti. “Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı” da dünyanın en çok hasılat yapan filmi olmuştu. “Örümcek Adam” da 1 milyar doları aşarak Marvel’ın gişe rekorları kıran filmleri listesine adını yazdırdı. 2019 yılında beyaz perdeye gelen 3 Marvel filmi de 1 milyar dolar barajını aşmayı başardı. 11 yıl boyunca gelen 20 filmin ardından hala gişede böyle başarılar elde edilmesi, Marvel Sinematik Evreni’nin hiçbir yavaşlama belirtisi yaşamadığını gösteriyor.

SİNEMA SEKTÖRÜ MARVEL’IN AVUCUNDA

Geçen yıl “Kara Panter” de 1 milyar dolar barajını aşarak adeta yılın filmi olmuştu. Aslında, son 6 Marvel filminden sadece “Karınca Adam” filmi 1 milyar dolar gelir elde edemedi. Marvel karakterlerine özel yaptığı bağımsız filmlerle çeşitliliği arttırıp, daha sonra tüm karakterleri tek bir filmde toplayarak rekorlar kırmayı çok iyi biliyor. Marvel Sinematik Evreni’nde geleceği parlak görülen 3 karakterden birisi olarak görülen “Örümcek Adam”, diğer karakterler göre ülkemizde de oldukça seviliyor ve biliniyor. Robert Downey Jr.’ın “Demir Adam” karakterinin ölümüyle birlikte, evrenin yeni baş yüzü Tom Holland yani “Örümcek Adam” olacak gibi gözüküyor. Hayranlar ise Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı filminde ölen birçok karakterden sonra, Marvel Sinematik Evreni’nin nasıl devam edeceğini merakla bekliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.