Girişimcilik Eğitimi Alana Uygun Kredi Verilecek!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı yaptığı açıklamada, girişimcilik eğitimi alana uygun kredi verilecek dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOBİ’lerin rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde geliştirmek için ‘KOBİ Finansman Destek Programı’ hazırlandığını açıkladı. Bu kapsamda KOBİ’lere işletme veya makine teçhizar kredisi kullandırılacağını belirtii.

3 yıl süre ile KOBİ’lerin istedikleri zaman limitleri dahilinde söz konusu destekten yararlanabileceklerini aktaran Palandöken, “Girişimciler, 12 aylık vadede sadece anapara ve 3,75 puanlık faiz veya kar payı ödemesi yapacak, 18 aylık planlamada, faiz veya kar payı oranı 4’e çıkacak.” dedi.

“ÜST LİMİT 50 BİN LİRA”

Açıklamalarının devamında üst limitin 50 bin lira olarak belirlendiğini söyleyen TESK Genel Başkanı, “KOSGEB, KOBİ’lerin rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla ‘KOBİ Finansman Destek Programı’ hazırladı. Girişimcilik eğitimi alan 70 bin kişi bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Kredi de üst limit sadece girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya şehit yakını olması durumunda 70 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Başvurular KOSGEB tarafından belirlenen 3’ü devlet bankası olmak üzere 10 bankadan birine yapılabilecek ve teminat sıkıntısı çeken KOBİ’ler Kredi Garanti Fonuna başvurabilecekler.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı