Giresun’da tarlasından göktaşı bulan vatandaş satışa koydu!

Giresun’da yaşayan bir vatandaş tarlasında bulduğu taşın değişik olduğunu görünce araştırmaya gönderdi. İnceleme neticesinde göktaşı olduğuna dair rapor aldığını iddia eden vatandaş, değerini verene taşı satmak istiyor.
Takip et
Giresun’da tarlasından göktaşı bulan vatandaş satışa koydu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz günlerde atmosfere giren ve ortalığı gündüz gibi aydınlatan meteorun Doğu Karadeniz Bölgesi‘nde Trabzon ve Giresun başta olmak üzere bir çok ilden görüntülenmesinin sonrasında Giresun’un Çamoluk ilçesinde bir vatandaş tarlasında göktaşı bulduğunu öne sürdü. Giresun’un Çamoluk ilçesinde ikamet eden Ramis Güven (60) adlı vatandaş, tarlasında bulduğu ve göktaşı olduğunu öne sürdüğü taşlar için bugünlerde müşteri bekliyor.

GÖKTAŞI OLDUĞUNA DAİR RAPOR ALDI

İlçenin Yenice Köyü’nde Ramis Güven, uzun zamandır gitmediği tarlasına bakmaya gittiğinde daha önce hiç görmediği değişik taşların olduğunu fark etti. Topladığı taşları özel bir araştırma laboratuvarına gönderen Güven, yapılan analizlerle göktaşı olduğu raporunu aldı ve şuanda ise müşterileri beklediğini belirtti.

Giresun’da tarlasından göktaşı bulan vatandaş satışa koydu!

“İLGİLENENLER ALIP İNCELETEBİLİR”

Göktaşı olduğundan şüphe işitmediğini ifade eden Güven, “Bir süredir nadasa bıraktığımız tarlamıza gittiğimde daha önce hiç görmediğim taşlar olduğunu fark ettim. İncelediğimde siyah, parlak renkte, altınsı renklerde taşlar gördüm. Bunları toplayarak eve geldim. Daha sonra tanıdıklar aracılığıyla İstanbul’da özel bir laboratuvara inceletmeye gönderdik. Gelen rapora göre de Göktaş’ı olduğuna dair bir neticeye ulaştık. Gene de ilgilenmek isteyenler alıp inceletebilirler. Normal taşlardan ve demirden daha ağır bir madde. Bazısı altınsı renkte, bazısı siyah renkte. Daha önce bu civarda bu şekilde bir taş görülmemiştir. Belki de geçtiğimiz günlerde bölgemize düşen göktaşları vardı onlardan birisi de olabilir. Bildiğimiz kadarıyla çok ciddi fiyatlara satılıyormuş. Bizde değerini verene bu taşları satmak istiyoruz. İlgilenenlere duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde ise atmosfere giren ve ortalığı gündüz gibi aydınlatan meteor Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Trabzon ve Giresun başta olmak üzere bir çok ilde kameralar tarafından görüntülenmişti.

Giresun’da tarlasından göktaşı bulan vatandaş satışa koydu!Giresun’da tarlasından göktaşı bulan vatandaş satışa koydu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.