adplus-dvertising

Giresun’da sel felaketi! köprü ve yollar zarar gördü…

Geçen sene 22 Ağustos tarihinde sel afetini yaşayan Giresun’da, dün bir defa daha yürekler ağızlara geldi. Giresun’un bazı ilçelerinde dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışla beraber, oluşan sel suları yollara ve köprülere zarar verirken, yollar çamur deryasına döndü. Suların yükseldiği anlar kameraya yansıdı.
Takip et
Giresun’da sel felaketi! köprü ve yollar zarar gördü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Giresun‘da geçen sene 22 Ağustos tarihinde sel sularına kapılan aracın içerisinde aynı aileden 3 kişinin yaşamını yitirdiği Çaldağ mevkiinde sağanak yağmur, akşam saatlerine kadar aralıklarla devam etti. Etkili olan sağanak yağmur sebebiyle Batlama Deresinin taşması neticesi dere güzergahında bulunan köyler ve evlerde panik meydana geldi.

EVLER BOŞALTILDI

Yağışla beraber köy içerisindeki dereler taşarken, bazı evlerde su baskınıyla karşı karşıya kaldı. Sağanak yağışın etkili olduğu bölgelerde ise İl Özel İdaresine bağlı iş maniaları çalışma başlattı. Meydana Gelen etkili yağışta herhangi bir can kaybı yaşanmazken, sel sularının yükseldiği anlarda ise dere kenarlarına yakın evler ise önlem maksatlı boşaltıldı.

Giresun’da sel felaketi! köprü ve yollar zarar gördü…

2 KİŞİ YAŞAMINI KAYBETMİŞTİ

Öte yandan Batlama Deresinin taşması neticesi yaşamı olumsuz etkileyen Çaldağ bölgesinde 22 Ağustos tarihinde yaşanan sel afetinde sel sularına kapılarak Davut Akgün eşi Emine Akgün ve kızları Betül Akgün yaşamını yitirmişti.

EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada sel taşkınlarından etkilenen okullarda eğitim-öğretime bir gün ara verildiği, önlem maksatlı bazı yollarında ulaşıma kapatıldığı söylendi.

Giresun Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Giresun İl Merkezinde Batlama Deresi Vadisi’nin yüksek kesimlerine ani yağan yağmur ardından, ilimiz Merkez Çaldağ Köyü’nde bulunan Çaldağ Şehit Üsteğmen Adnan Bahat İlkokulu ve Ortaokulu’nun yanında bulunan deredeki su seviyesi, ana yoldan okula ulaşımı sağlayan köprünün üstüne ve okulun bahçesine kadar yükselmiştir. Köprü İl Özel İdaresi ve İl AFAD yetkililerince güvenlik açısından araç trafiğine kapatılmış olup su seviyesinin düşmesinden sonra lüzumlu teknik inceleme yapılacaktır. Bu sebeple Çaldağ Şehit Üsteğmen Adnan Bahat İlkokulu ve Ortaokulu’nda eğitim öğretime, Cuma günü olmak üzere bir gün süreyle ara verilmiştir. Dere yatağındaki su seviyesinin yükselmeye başlamasıyla beraber, AFAD, Jandarma, Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri tarafından lüzumlu olan yerlere anında müdahale edilmiştir. Zamanında alınan tedbirler sayesinde vadide kayda değer bir olumsuzluk yaşanmamış olup bölgede lüzumlu tedbirler alınarak, olabilecek muhtemel taşkınlara karşı da ekipler hazır olarak bekletilmektedir” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.