adplus-dvertising

Gezi olaylarındaki Palalı Sabri İstanbul-Fas arasına fuhuş hattı kurmuş!

Gezi olaylarında göstericilerin üstüne elinde pala ile saldıran ve ‘Palalı Sabri’ olarak da bilinen Sabri Çelebi’nin Fas-İstanbul arasında ‘fuhuş hattı’ kurduğu tespit edilmişti. Gözlem altına alınan 62 yabancı uyruklu kadın arasında 24 yaşındaki Falsı Afrika güzelik kraliçesinin de olduğu gün yüzüne çıktı. Operasyona katılan polislerden 5’i de tutuklandı.
Takip et
Gezi olaylarındaki Palalı Sabri İstanbul-Fas arasına fuhuş hattı kurmuş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Isimi ilk olarak Gezi olayları esnasında ‘Palalı Sabri’ biçiminde duyulan ve bir süredir Miami’de yaşadığı tespit edilen Sabri Çelebi, dikkat çeken bir soruşturmayla tekrardan gündemde. Fas asıllı kadınlara sahibi olduğu eğlence mekânlarında fuhuş yaptırmakla suçlanan Çelebi ve ailesine ait işyerlerine 10 Eylül’de baskın düzenlendi.

Palalı’nın kardeşiyle çoğu Faslı 62 kadın gözaltına alındı

Gece 03.00’te yapılan baskınlarda Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Emin Çelebi (25) ile beraber 6 kişi gözaltına alındı. Çelebi Ailesi’ne ait Beyoğlu’ndaki Opera Clup Pera’ya yapılan baskında ise çoğu Faslı 62 kadın gözlem altına alındı. Öbür işyerlerine yapılan baskınlarda da gözlem altına alınan toplam 62 kadın Pendik’te bulunan Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’ne ait binaya götürüldü.

Gezi olaylarındaki Palalı Sabri İstanbul-Fas arasına fuhuş hattı kurmuş!

O kadınlar müşterimiz’ şeklinde konuştu ama…

Gözaltına alınan 6 şüpheli ise önceki gün adliyeye sevk edildi. Soruşturma savcılığı, 6 zanlının de tutuklanmasını istedi. Savcılık ve sulh ceza hâkimliğinde ifade veren Mehmet Emin Çelebi, kendilerine iftira atıldığını savunarak gözlem altına alınan kadınların müşterileri olduğunu belirtti.

2015 Afrika Güzeli de fuhuşta yakalandı

62 kadından büyük bir bölümü Fas asıllı. Beyoğlu’nda bulunan Opera Clup Pera’ya yapılan baskında gözlem altına alınan kadınlar arasında 2015’te Afrika güzellik kraliçesi olarak seçilen Fatima Zahra El Guir(24) da bulunuyor. Güzellik kraliçesinin, avukatına “Ben Türkiye’de yaşıyorum. Modellik yaparak para kazanıyorum. Sevgilim var. Sevgilim de işadamı. Ben bu insanları tanımıyorum. Ben oraya eğlenmeye gittim” dediği öğrenildi.

Gezi olaylarındaki Palalı Sabri İstanbul-Fas arasına fuhuş hattı kurmuş!Palalı’nın kardeşi ile 2 kişi tutuklandı

İstanbul 10’uncu Sulh Ceza Hâkimliği, Çelebi ile Vedat Özbağ (47) ve Mahmut İlter’i (31) ‘suç örgütü kurmak ve insan ticareti yapmak’tan tutukladı. Firma muhasebecisi İlknur A., Taksi sürücüsü Engin A. ile Kenan T. ise adli kontrol koşulu ile serbest bırakıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.