Getir Kuryesi Röportaj Yüzünden İşten mi Atıldı? Getir’den Açıklama!

Sokak röportajında mikrofon uzatılan bir Getir kuryesi 14 saat çalıştığını ama yeterince para kazanamadığını söyleyerek "Şurada bir araba çarpsın öleyim, Allah belamı versin 'Niye öldüm, dur yaşayacaktım' demem" dedi. Verdiği sokak röportajında ekonomiyi eleştiren ve çarpıcı örnekleri kısa sürede sosyal medyada viral olan Getir kuryesinin bu açıklamalarının ardından işinden kovulduğu iddia edildi.
Takip et
Getir Kuryesi Röportaj Yüzünden İşten mi Atıldı? Getir’den Açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sokak röportajları yapan Guge TV adlı kanal, bir Getir kuryesine mikrofon uzattı. Muhabir bir dokundu, bin ah işitti. Getir kuryesi 14 saat çalıştığını ama yeterince para kazanamadığını söyleyerek “Şurada bir araba çarpsın öleyim, Allah belamı versin ‘Niye öldüm, dur yaşayacaktım’ demem” dedi.

Kurye şöyle konuştu:

Leş gibi abi ekonomi. Ben günde 14 saat çalışıyorum çünkü para yok. Bazen diyorum ki; boş ver parayı, biraz da sosyal hayat önemli ama bu sefer para olmuyor. Annemin babamın yüzünü göremiyorum. Eve gidiyorum yatıyorum uyuyorum, uyanıyorum işe gidiyorum.

Şurada bir araba çarpsın öleyim, Allah belamı versin “Niye öldüm, dur yaşayacaktım” demem.

Bir tane kız arkadaşım vardı, o da bitti gitti. Tatile en son 2017’de gidebildim.

Araba nasıl alacaksın? Bakın bunun adı enflasyondur, alım gücüdür. Geçen sene 30 bin lira olan araba bu sene olmuş 80-90 bin lira. Nasıl alayım?

Röportajın devamında kurye ile yaşlı vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Yaşlı vatandaş “Babanın telefonu var mıydı?” diye sorunca isyan eden kurye, “Siz 60 yaş üzeri adamlar yüzünden gençlerin hayatı bitiyor. Bizim geleceğimizi mahvediyorsunuz. Gençler işsiz, gençlerde gelecek kaygısı var. Gençler ölse umurunda değil” ifadelerini kullandı.

KURYE İLE İLGİLİ GETİR’DEN AÇIKLAMA

Getir, sosyal medyada sokak röportajında yaptığı konuşmayla gündem olan bir kuryenin işten çıkarıldığı iddiaları hakkında açıklama paylaştı. Açıklamada kuryenin ‘başka sebeplerden’ dolayı işten çıkarıldığı belirtildi.

Sokaktaki büyükleriyle de ekonomi hakkında tartışma yapan kurye hakkında dün tepki toplayan bir iddia ortaya atılmıştı. İddiaya göre Getir, sosyal medyada gündem olan kuryesini işten çıkarmıştı. Bu iddianın ardından Getir’e yönelik tepkiler gelirken şirket, bu sabah saatlerinde açıklama paylaştı. Getir’in paylaştığı açıklama şu şekildeydi:

Getir’in olay ile ilgili açıklaması şu şekilde:

Getir Kuryesi Röportaj Yüzünden İşten mi Atıldı? Getir’den Açıklama!
“Getir sistemindeki bir kuryenin yaptığı sokak röportajı sonrası işten çıkarıldığına yönelik paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu kişi esnaf kurye olarak kendi hesabına Vigo şirketi ile çalışmaktaydı. Kurye bahsi geçen açıklamaları 1,5 ay önce yapmıştır ve bununla ilgili herhangi bir yaptırıma uğramamıştır. Kişisel verileri Koruma Kanunu nedeniyle detayları açıklayamasak da Vigo şirketinden aldığımız bilgiye göre iş disiplini ile ilgili başka sebeplerle sözleşmesi sonlandırılmıştır. Bu kararın kuryenin daha önce yaptığı açıklama ile herhangi bir ilgisi yoktur.

Getir’le birlikte şirkete kurye istihdamı konusunda hizmet veren hızlı teslim platformu Vigo’dan da bir açıklama yapıldı. Vigo da Getir gibi bahsi geçen kuryenin işten çıkarıldığını, ancak işten çıkarılma sebebinin röportajdaki açıklamalarının değil, ‘objektif sebepler’ olduğunu ifade etti.

KURYE İLE İLGİLİ VİGO’DAN AÇIKLAMA

Getir Kuryesi Röportaj Yüzünden İşten mi Atıldı? Getir’den Açıklama!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.