adplus-dvertising

Getir Kuryesi Nasıl Olunur? Getir Kurye Alım Şartları Güncel Bilgilerle

“Getir Bi Mutluluk” sloganıyla sıkça karşımıza çıkan Getir; mobil uygulaması aracılığıyla, restoran yemek teslimatları ve market ürünleri için teslimat hizmeti sağlıyor. Getir uygulamasının paket taşımacılığına başvurmak isteyenler, iş ile ilgili detayları merak ediyor. Peki Getir Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır? Getir kuryesi nasıl olunur? Kurye maaşı ne kadar? İşte Getir Kurye Alım Şartları..
Takip et
Getir Kuryesi Nasıl Olunur? Getir Kurye Alım Şartları Güncel Bilgilerle
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dönemlerin en çok istihdam sağlanan iş alanlarından biri de, market ve uygulamaların kuryeliğini yapmak. Bir işi olmayan ya da işi olsa da ek gelir elde etmek isteyen vatandaşlar, çeşitli uygulamaların kuryeliğini yapmak için başvurularda bulunuyor. Getir kuryeliği de, internette çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki Getir Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusunun yanıtı ve Getir Kurye Alım Şartları Güncel Bilgilerle…

GETİR KURYE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Getir kuryesi olmak isteyenler, iş için nasıl başvuracaklarını merak ediyor. Peki Getir kurye başvurusu nasıl yapılır?

Getir kuryesi olmak için, Getir uygulamasında bulunan kurye bölümüne girerek formu doldurmanız gerekmektedir. Eğer mobilden halledemiyorsanız, yaşadığınız yerdeki Getir bürolarına gidip yüz yüze başvuruda da bulunabilirsiniz.

İş başvurusu için sizden istenecek olan belgeler ise şu şekilde:

İkametgah belgesi

Adli sicil kaydı

Fotoğraf

Uygulamadan başvurduğunuzda, bilgilerinizin doğru olduğundan emin olup gönderdiğiniz formun ardından telefon numaranıza gelen onay kodu ile başvuru işleminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

GETİR KURYE ALIM ŞARTLARI GÜNCEL BİLGİLERLE…

Getir kurye başvuru yapabilmeniz için işe alım şartları şu şekilde:

18 yaşından büyük olmak

En az ilkokul mezunu olmak

Motor kullanma konusunda iyi olmak

A1 ve A2 sınıfı ehliyete sahip olmak

Teknolojik aletleri kullanma konusunda becerikli olmak

Hızlı ve güvenli olmak

Takım çalışmasına uyum sağlayabilmek

Esnek çalışma saatlerine uyumlu olabilmek

GETİR ESNAF KURYE NASIL OLUNUR,  BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Getir esnaf kurye olmak için öncelikle bir şahıs şirketi kurmanız gerekiyor. Eğer 29 yaşının altındaysanız gelir vergisinden muaf oluyorsunuz. Üstelik genç girişimci olduğunuz için bir yıllık sigorta ödemeniz devlet tarafından yapılıyor.

İş başvurunuzun onaylanması halinde Getir ile karşılıklı sözleşme imzalıyorsunuz. Dolayısıyla şirket olarak başvuru yaptığınız için aslında Getir’in değil kendi işinizin çalışanı oluyorsunuz.

Esnaf kurye modelinde çalıştığınız kadar para kazanabilir ve belirli bir maaşa bağlı kalmazsınız.

Kendi motorunuzun bulunması gerekiyor. Motorda aranan kriter; 100 – 150 CC büyüklüğünde olmalı

Şahıs şirketiniz bulunmak zorundadır. (Vergi levhası zorunludur)

En az 1 yıl moto kurye olarak çalışma şartı aranır

20 Yaş üzeri kişiler tercih edilir

Adli siciliniz temiz olmalıdır

Aktif ceza puanınız bulunmamalı ve ehliyet ceza puanı 50 ve altı olmalıdır

Motorun bakımı ve yakıtı hususu bazı Getir depoları tarafından opsiyonel bırakılır. Genellikle motorun bakımı ve yakıtı bazı firmalarca karşılanmaktadır. Bunu iş başvurusu sırasında görüşmenizi öneririz.

Eğer tüm süreç olumlu geçer ve işe alınırsanız size; mont, kask, telefon vb. veriliyor ve ekipmanlarınızı teslim aldıktan sonra direkt çalışmaya başlayabiliyorsunuz.

Getir Kuryesi Nasıl Olunur? Getir Kurye Alım Şartları Güncel Bilgilerle

GETİR KURYE MAAŞLARI NE KADAR?

Getir’de kurye maaşları genellikle asgari ücretle ödeniyor. Asgari geçim indirimi, yemek, paket başı ödeme ve sağlık sigortası yapılıyor ancak kendi motoru ile çalışanlar ise mesai ve bahşişler de hesaba katıldığında yaklaşık 8.000’den 15.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Bu da ortalama olarak asgari ücret 4500 TL ve 610 TL ek Multinet ödemesi alıyor. Fazla mesai ödemeleri ve mesai saatleri dışındaki mesai saatleri için de yapılıyor. Bu ödemelerle birlikte ücretler 6.000 TL’ye çıkarılmaktadır.

Tabi ki dağıtım yaptığımız paket sayısı arttıkça alacağınız tutar da artacaktır. Ortalama olarak 40 – 50 paket dağıtım

Maaşlı olarak çalıştığınızda motor ve motorun yakıtı çalışacağınız firmaya ait olacaktır.

Ayrıca alacağınız online bahşişler de ekstra maaşa yansıyor.

Ayrıca hafta sonu yapılan kampanyalar için dağıttığınız paketler için de Getir üzerinden kullanabileceğiniz alışveriş çekleri

GETİR KURYE ÇALIŞMA SAATLERİ NASIL?

Getir, esnek iş saatleri ile mesai saatlerinizi kendinize göre ayarlamanıza imkan sunuyor ve 7/24 hizmet veriyor. Ayrıca yarı zamanlı, sabah ve akşam gibi günde 5 ile 15 saat arasında çalışma sürelerine sahip. Saatlik ücret ve teslim edilen paket başı ücret dolayısıyla daha uzun çalışma saatleri daha fazla ücret kazandırıyor. Ayrıca Part time, sabah-akşam gibi son derece esnek çalışma saatlerinden dilediğinizi seçmekte özgürsünüz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.