adplus-dvertising

Gergerlioğlu kimdir, Twitter’da neden TT oldu?

Twitter'da gündeme oturan Gergerlioğlu bir haberi RT yaptığı için ceza aldığını ancak haberi yapanlar ile ilgili herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi. Gergerlioğlu bu paylaşımı ardından Twitter'da gündem oldu.
Takip et
Gergerlioğlu kimdir, Twitter’da neden TT oldu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gergerlioğlu, yaptığı twitter paylaşımında “Şu trajikomediye bakar mısınız? Bir haber rtlemişim, ceza almışım. Haber yayında ve ona açılan bir dava yok!!! Haberde suç unsuru yok, barış çağrısı var. Yayıncıya da açılsın demiyorum, yapılan gazeteciliktir ve gazetecilik suç değildir.” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu biyografisi?

Ömer Faruk 02.11.1965 tarihinde Isparta’nın Karaağaç ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bursa İmam Hatip lisesini bitirdikten sonra 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip Iğdır Tecirli Sağlık Ocağı, Bursa Orhaneli Devlet Hastanesi’nde çalıştı.

1995 yılında TUS sınavını kazanarak uzmanlık eğitimine başladı. 2000 yılında Süreyyapaşa Göğüs hastanesindeki görevini bitirerek Göğüs hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı oldu. 2000 yılından sonra İzmit Seka Devlet Hastanesinde Uzman Dr. olarak çalışmaya başladı.

2003 yılında MAZLUMDER Kocaeli Şube Başkanlığını üstlendi. Derneğin yerel bir şubesi olarak yaşam hakkı, düşünce özgürlüğü, kadın hakları , işçi hakları ile ilgili birçok imza kampanyası ve bilimsel raporlama çalışması yaparak Meclis’teki ilgili komisyonlara iletti. “Başörtüsüne Özgürlük” temalı haftalık basın açıklamalarının başlatıcısı ve yıllarca devam ettireni oldu. Evli, biri kız ikisi erkek üç çocuğu var.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.