Genco Erkal yeni oyunu ‘Merhaba’ ile sahnede

Türk tiyatro dünyasının üstadı Genco Erkal, ‘Merhaba’ adlı oyunuyla Aziz Nesin, Nazım Hikmet, Can Yücel, Berthold Brecht ve William Shakespeare gibi isimleri bir araya getirdi.

Tek kişilik oyunlarıyla Türk tiyatrosunun yaşayan devi Genco Erkal, 60 yıllık sanat hayatı boyunca sahnede yaşattığı büyük isimleri tek bir oyun ile buluşturdu. Yönetmenliğini ve oyunculuğunu bir arada yürüttüğü ‘Merhaba’nın Avrupa tanıtımı Almanya Offenbach kentindeki Capitol Tiyatro’da düzenlendi. Birçok meşhur yazarın eserlerinden bölümleri oynadığı oyunda, iki genç müzisyen de yer aldı. Müzisyenlere de izleyicilerden yoğun ilgi vardı.

AÇIK OTURUM AZ İZLENMEYE NEDEN OLDU

Merhaba oyunu, tiyatro tutkunlarını, edebiyat dünyasının önemli isimleriyle müzikli bir serüvene sürüklüyor. Geçmişten günümüzü selamlayan yazarlar, zaman zaman güldürürken, zaman zaman da hüzünlendiriyor. Genco Erkal yeni oyunuyla birlikte, umutsuzlukları yok etmek ve moralleri tazelemek istiyor. 81 yaşındaki sanatçı oyunun ardından hayranlarıyla bir araya geldi. Onlarla sohbet eden ve fotoğraf çektiren Genco Erkal’a hayranları eserlerini de imzalattı. Oyuna olan ilgi, İstanbul’da düzenlenen ve İmamoğlu ile Yıldırım’ın katıldığı açık oturum yüzünden beklenenin altında kaldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı