Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 2 milyar insan İstanbul’u izleyecek

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Formula 1 İstanbul Grand Prix’i öncesi Intercity İstanbul Park’ta açıklamalarda bulundu.

BAKAN KASAPOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

Formula yarışlarına ilginin ne kadar yüksek olduğu hepimizin malumu. Bu çerçevede gençlerimizin bu konudaki ilgisi ve heyecanı, hep bir araya gelişlerimizde, onların mesajlarında bunu görüyorduk. Ben hem gençlerimiz açısından hem ülkemiz açısından bunun mutluluk verici bir gelişme olduğunu ifade etmek istiyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte de gençlerimizin talepleriyle pek çok güzel organizasyonu birlikte gerçekleştireceğiz.

Böylesine önemli bir organizasyonun 9 yıl aradan sonra gerçekleşiyor olması İstanbul için ayrı bir heyecan ve ben bunu yarım kalmış bir hikayenin yeniden başlaması olarak ifade etmek istiyorum. Tabii seyirciler bu işin önemli bir kitlesi ama maalesef pandemi süreci bizleri kısıtlayan bir süreç. Ama pandemiye rağmen bu organizasyona ev sahipliği yapıyor olmak mutluluk verici. Ümit ediyorum inşallah bundan sonraki süreçlerde seyircilerle birlikte daha güzellerini gerçekleştirmek nasip olsun.

Tabii bununla birlikte 2 milyar insanın bu hafta sonu gözü kulağı İstanbul’da olacak ve dünyanın incisi, dünyanın gözbebeği şehrimizde inşallah bugüne kadar olduğu gibi bu hafta sonu da bu güzel organizasyona en mükemmel şekilde ev sahipliği yapacağız. İstanbulumuz futboluyla, basketboluyla, voleyboluyla, tenisiyle, diğer organizasyonlarıyla pek çok marka organizasyonu gerçekleştirmiş bir şehrimiz. Bu noktada tabii emek var, gayret var, alın teri var. Bunlar rastgele oluşan faktörler değil. Ülkemizin özellikle spor organizasyonlarıyla ilgili olarak talep eden değil, talep edilen, aranılan, istenilen bir ülke olması bir çalışmanın ürünü. Yıllardır yapılan yatırımların, ilmek ilmek dokunan tesislerin ülkemizin dört bir tarafında, stadyumlarıyla, salonlarıyla, kortlarıyla, havuzlarıyla, pistleriyle 81 vilayetin her bir noktasında ışıl ışıl parlayan tesislerimiz var. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Spor Turizmi Çalıştayı’nı düzenledik ve bu çerçevede inşallah bu tür organizasyonları en güzel şekilde ülkemizle, insanımızla ve spor camiasıyla buluşturacağız.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı