adplus-dvertising

Gençlerbirliği yönetiminden maçın ardından hakem kararlarına dair açıklama

Gençlerbirliği Kulübü’nün Medyadan ve Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Mensubu Savaş Çolakoğlu, Gençlerbirliği oyuncusu Metehan Mert’e gösterilen kırmızı kart ve hakem yönetimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Takip et
Gençlerbirliği yönetiminden maçın ardından hakem kararlarına dair açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çolakoğlu, Gençlerbirliği- Tuzlaspor maçının sonrasında hakem kararlarına ilişkin açıklamalarda bulunarak maçın hakeminden ve verdiği kararlardan memnun olmadıklarını ve yönetim kurulunun bu konu ile alakalı toplanacağını ifade etti.

“Haksız yere bu genç oyuncuların emekleri gasp edildi”

Çolakoğlu, Gençlerbirliği’nin zaten çok zor bir dönemden geçtiğini bir de hakemlerin kararları ile daha da zorlandıklarını ifade ederek şu sözleri kaydetti:

“Bu akşam gerçekten futbol oynamaya susamış, genç yetenekleri ile kendini göstermeye çalışan bir takımın hakem yönetiminin ne kadar olumsuzluklar ile sonuçlanabileceğinin örneğini yaşadık. Gençlerbirliği Spor Kulübü yalnızca gerçekten ahlaklı ve düzgün sporcular yetiştirmek üstüne kurulmuş bir kulüptür. Biz bütün müsabakalarında neticeleri ne olursa olsun hep ahlak, doğruluk ve iyi niyet çerçevesini benimsemiş bir spor kulübüyüz. Genç arkadaşlarımızın emeklerinin ne kadar zayi olduğunu bu akşam burada hep birlikte gördük. Bu konu ile alakalı olarak yönetimimiz yarın bir toplantı yapacak ve daha ayrıntılı açıklamalarda bulunacağız. Bu akşam gerçekten elimiz ayağımız titriyor. Hiç olmayacak biçimde haksız yere bu genç oyuncuların emekleri gasp edildi. Futbolu yönetenlerin gerçekten Türk futbolunun ileriye gidebilmesi için alt liglere daha özen göstermeleri gerekiyor. Alt liglerdeki hakemlerimizin daha özenli bir biçimde seçilmesi gerekiyor. Bizim maçtan önce de malum hakemle alakalı çeşitli sıkıntılarımız vardı. Bundan önceki maçlarımızda yapmış olduğu olumsuz davranışları hepimiz biliyorduk ama hakemi etki altına almamak için biz yönetim olarak hakem ile alakalı hiç bir açıklama yapmadık. Biz Gençlerbirliği kültürüne yakışanı yaptık. Ama maalesef gördük ki hiçbir şey değişmedi. Bu 3. maçında da bizce emek hırsızlığına devam etti. Bu vaziyet Türk sporu için gerçekten çok acı verici bir vaziyet. Umarım Türk futbolunu yönetenler alt liglere daha kıymetli hakemler vererek futbolun daha cazip ve daha ahlak kuralları içerisinde işleyen bir gösteri oyunu olduğunu ispat edebilirler. Gerçekten çok üzgünüz. Sınırlı bir kadromuz var ve sıkıntılar içerisindeyiz bunu hepimiz biliyoruz. Elimizde ki mevcut genç arkadaşlarımızla bu ligde mücadele etmek istiyoruz. Artık İstanbul takımlarının bütün liglerde farklı biçimde korunduğu aşikar. Bu akşam da bunun ispatını gördük. 8 adet İstanbul takımının olduğu Süper Lig’de takım sayısını 16’ya çıkartsınlar o zaman ligin ismini da İstanbul Ligi yapsınlar. Öte Yandan Anadolu Ligi yapsınlar. Bu vaziyet böyle devam etmez. Biz bizi korusunlar demiyoruz yalnızca doğru karar ne ise onu yapsınlar. Hepimiz izledik kırmızı kart ve penaltı pozisyonunu. Gerçekten yazık oldu bize. Umarım bundan sonra ki süreçlerde hakemler bu ligin kalitesine gölge düşürecek biçimde davranmazlar. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Gençlerbirliği’nin bu sene yüzüncü senesi. Yüzüncü yılımızda biz genç arkadaşlarımızla yolumuza devam etmek istiyoruz. Başkente yakışır bir kulübüz. Başkentin hak ettiği yerlere gelebilmesi içinde elimizden gelen bütün çabayı sarf edeceğiz”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.