adplus-dvertising

Genç seçmenler iftarda Bakan Kurum ile buluştu!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023 seçimlerinde ilk kez oy kullanacak olan 5 bin yeni seçmen ile “AK Gençlik İftarı”nda bir araya geldi.
Takip et
Genç seçmenler iftarda Bakan Kurum ile buluştu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Gençlik Kolları tarafından Başkent Millet Bahçesi’nde organize edilen “AK Gençlik İftarı”nda 2023 seçimlerinde ilk kez oy kullanacak olan 5 bin yeni seçmen ile bir araya geldi. Programa AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan katıldı. Gençlerle birlikte iftar yapan Bakan Kurum, burada bir de konuşma gerçekleştirdi. Kurum, gençlerin önemine değindiği konuşmasında Türk milletini hayallerine ve hedeflerine gençlerin ulaştıracağını anlattı.

Genç seçmenler iftarda Bakan Kurum ile buluştu!

“Sizlere çok güveniyoruz”

Gittikleri her yerde gençlerle buluşarak saatlerde dertleştiklerini belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Ne vakit gençlerimizle buluşsak, şu anda olduğu gibi bizi bir heyecan kaplıyor, içimiz kıpır kıpır ediyor. Hele hele, Cumhurbaşkanımızın gençlerimizle buluşmaları muhteşem güzelliklere sahne oluyor. Sizlerin sayesinde liderimizden; şiirler dinlemek, türküler dinlemek, hatıralar dinlemek şerefine erişiyoruz. Sizlere çok güveniyoruz. Nice güzel sabahlara, sizlerle uzanacağımıza yürekten inanıyoruz. Türkiye’nin aydınlık yarınları sizlersiniz. Bu milletin, bin senelik hayallerine, hedeflerine bizleri ulaştıracak olanlar sizlersiniz. Şunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Bu milletin bir hedefi var. O hedefi sizler omuzlarınızda yükselteceksiniz” diyerek konuştu.

Genç seçmenler iftarda Bakan Kurum ile buluştu!

“Filistin davasını unutmayacaksınız, Afrika’yı kaderine terk etmeyeceksiniz”

Gençlere nasihatlerde bulunan Bakan Kurum, şunları kaydetti: “Sizler bizden daha özgüvenli bir nesilsiniz. Sizler bugün itibariyle dünyada söz sahibi bir ülkenin şerefli vatandaşlarısınız. Bizim el yordamıyla yaptıklarımızı sizler teknolojiyle, yapay zeka ile yapacaksınız. Dedelerinizin, atalarımızın okla, yayla yaptıklarını sizler İHA’larla, SİHA’larla yapacaksınız. Dünyayı hayran bırakacak geleceğin akıllı şehirlerini, geleceğin kentlerini sizler inşa edeceksiniz. Medeniyetimizin kentlerini, çarşılarını, hanlarını, hamamlarını, camilerini, külliyelerini sizler ihya edeceksiniz. Bu cennet vatanın, taşını, toprağını, havasını, suyunu, çevresini, doğasını; hasılı bütün servetini sizler muhafaza edeceksiniz. Dünyadaki bütün haksızlıklara karşı zulümlere sesi, buradaki gençlerimiz yükseltecek. Filistin davasını unutmayacaksınız, Afrika’yı kaderine terk etmeyeceksiniz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.