Gemide Yakalandı, Değeri 50 Milyon!

Milas'ta uyuşturucu yüklü gemiye operasyon yapıldı. Yakalanan uyuşturucunun değeri dudak uçuklatacak cinsten.

Gemide Yakalandı, Değeri 50 Milyon!
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 0

Muğla’da güvenlik güçleri son yılların en büyük uyuşturucu operasyonunu icra etti. Ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin 50 milyon liranın üstünde olduğu belirtilirken çuvallarla ele geçirilen skunk isimli uyuşturucu emniyette sergilendi.

Polis, yurt dışından kaçak yollarla ülkemize sokulan yüklü miktarda uyuşturucunun iç piyasaya sürüleceğinin ihbarını aldı. Bunun üzerine teknik ve fiziki takip başlatan emniyet güçleri, çete liderinin yurt dışından bir gemi ile getireceği uyuşturucuyu, Milas’taki sakin bir koydan karaya indirileceği istihbaratına ulaştı. Uyuşturucunun Balkan ülkelerinden yola çıktığı saptandı. Bunun üzerine operasyon hazırlıkları tamamlanarak büyük bir gizlilikle harekete geçildi.

ÖZEL EĞİTİMLİ KÖPEKLER DE YARDIM ETTİ

Karadaki polislere denizden ve havadan da destek sağlandı. Özel eğitimli iki köpeğin de yardımı ile gemilerde gizli bölmelere saklanan uyuşturucu ele geçirildi. Çuvallara saklanan skunk isimli uyuşturucunun miktarının 1,5 tonu geçtiği belirtilirken son yılların en büyük operasyonlarından biri olan baskında ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin 50 milyon lira olduğu belirlendi. Polis uyuşturucuyu emniyet binasına getirerek basın mensuplarına sergiledi. Emniyet yetkililer uyuşturucu kaçakçılarına göz atçırılmayacağının altını çizdi.

Dilan Uğun Gül
dilanugungul@haber.com

Dilan Uğun Gül 1994 İstanbul doğumludur. Lisede Radyo TV bölümünü bitirdikten sonra editörlük kariyerine başlayan Dilan Uğun Gül, İstanbul Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Çeşitli haber...

  Benzer Haberler
  Yorum Yap
  Yorumlar (0)
  Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.