Gelmiş Geçmiş En Büyük Film Değişti!

Kevin Feige, Avengers: Endgame'in Avatar'ı geçerek tarihin en çok hasılat yapan filmi olmayı başardığını resmi olarak duyurdu.

Bundan sadece bir ay öncesine kadar tüm Avengers: Endgame hayranları, James Cameron’un 2009 yılında yönetmenliğini yaptığı Avatar filminin tüm zamanların en büyük filmi olduğunu kabullenmişti. Fakat Marvel, Avengers: Endgame’i yeni sahneler ekleyerek tekrar vizyona soktu ve Avatar’ı geçmeyi en sonunda başardı. Marvel Studios Başkanı Kevin Feige Comic-Con’da yaptığı konuşmada Avatar’ı geçtiklerini duyurdu.


2008 yılında Marvel tarafından başlatılan 22 filmlik serinin zirvesi olarak kabul edilen Endgame, Avatar’ı tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmi koltuğundan indirdi. Feige sahnede, “Herkese teşekkür etmek istiyorum. Avengers: Endgame tüm zamanların en büyük filmidir” dedi. Disney ve Marvel Studios, 10 yıldan fazla süredir James Cameron’un filmini geçmeye çalışıyor. Bu kapsamda yayınlanan dev filmler, gişe rekorları kırmış olsa da Avatar’ın rekorunu kıramadılar. Ta ki, Avengers: Endgame’e kadar. Gerçi film, ilk gişe performansıyla Avatar’ı geçemedi ama küçük bir kurnazlıkla bazı silinmiş sahneler filme eklendi ve tekrar vizyona sokuldu. Bu sayede Avatar’ın rekoru da kırılmış oldu.

YÖNETMEN JAMES CAMERON’DAN TEBRİK GELDİ

Kişisel Twitter hesabından bir görsel yayınlayarak tebrik mesajını ileten James Cameron, “Tebrik ediyorum. Avengers: Endgame yeni gişe rekortmenidir!” ifadesini kullandı. Görselde, Avatar filminde geceleri ormanlarda ortaya çıkan hayvan türü ve Marvel’ın 22 filmlik serisinin baş rolü Ironman bir araya getirilmiş. Sinema eleştirmenleri ise, James Cameron’un 2021 yılında yayınlanacak Avatar 2 ile tekrar tahtına oturacağına inanıyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı