Gelibolu’da birçok kedi yemek verilerek zehirlendi!

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından aralarında yavruların da bulunda çok sayıda kedi zehirlenerek öldürüldü. Olaya hayvanseverler büyük tepki gösterdi.
Takip et
Gelibolu’da birçok kedi yemek verilerek zehirlendi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Alaeddin Mahallesi, Sofucu Halil 4’üncü Sokak’ta hayvanseverlerin baktığı, aralarında yavruların da bulunduğu birçok kedi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürüldü. Besledikleri kedilerin zehirlendiğini gören hayvanseverler polisi arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri, birçok kedinin öldüğünü belirledi ve olayla alakalı soruşturma başlattı. Hayvanseverler ise olaya tepki gösterdi.

’ELİNİZDE ZEHİRLİ YEMEKLERLE YAKLAŞIRKEN HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMADI’

Dost Patiler Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Yasemin Çat olaya ilişkin şunları belirtti:

“Bugün canımız çok yandı. Bu nasıl bir vicdansızlıktır, sokaklarda hayat savaşı veren minicik canlardan ne istediniz. Şu soğuk günlerde sıcak bir otomobil kaportası arayıp bir damlacık canlarını korumaya çalışan zavallılara elinizde zehirli yemeklerle yaklaşırken hiç mi vicdanınız sızlamadı. O zavallılar bir lokma yiyecek için sevinçle size koşarken nereden bileceklerdi onların son lokmaları olacağını. Yazıklar olsun, insan kılıklı caniler. Ara Sıra insan olmaktan utanıyorum. Ama bu olayın peşini bırakmayacağız. Bütün yetkililerden de gerekenin yapılması ve bunun için de olayla alakalı bilgisi yahut şüphesi olanların emniyete ya da bize bilgi vermelerini önemle rica ediyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
BİR VATANDAŞ
8 Ekim 2021, 15:58 tarihinde yazildi

UMARIM BUNU YAPANLARDA BUNA BENZER BİR ŞEKİLDE CAN VERİRLER.! MERHAMETSİZ BE ALLAHTAN KORKMAZLAR..

  • Cevapla
  • 0