Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, Akşener’in Vekil Teklifine Cevap Verdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in "İsterse vekil veririz" teklifine, "Ben siyasette doğal seyir içinde olmayan hiçbir şeye başvurmadım" diyerek kapıyı kapattı.

AK Parti’den istifa ederek Gelecek Partisi’ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Kurucular Kurulu toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

AKŞENER’E VEKİL YANITI

İYİ Parti Meral Akşener’in “Bizden milletvekili isterse ‘Evet’ derim; biz de bu şekilde bir yoldan geçtik” sözlerine cevap veren Davutoğlu, “Sayın Akşener bir zaruret halinden bahsetmiş. O geçmişteki bir uygulamaya atıfta bulunuyor. Ben siyasette doğal seyir içinde olmayan hiçbir şeye başvurmadım. İhtiyaç da olmayacağını düşünüyorum. Milletimiz bize ne takdir ederse başımızın üstünde yeri var. Biz herhangi bir biçimde zorlukla karşılaşırsak herkesle demokratik ittifak yaparız her kesimle. AK Parti’nin doğru gördüğümüz her hareketini destekleriz. Ak Parti bizi ihraç ederek köprü attı biz köprü kuracağız” ifadelerini kullandı.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kendisine yöneltilen, “Davutoğlu 20 milletvekili isterse, verir misiniz?” sorusuna, “Biz bu şekilde bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim. Bu vaziyette kendinizi çok kötü hissediyorsunuz. Pek çok insan size bel bağlamış. Ki bize bir de büyük bir haksızlık yapıldı. Bizim teşkilatlarımız, kongremiz, her şeyimiz tamamdı. Nitekim o 15 milletvekili de dahil olduktan sonra YSK’nın kararında tüm bunlar olduğu için ve de grubu da olduğu için ‘seçime girebilir’ denildi. Canımız o kadar yanık ki bireysel olarak biliyoruz onu. Netice olarak ben bunu Sayın Kılıçdaroğlu’ndan nasıl gidip istediysem benden de Sayın Babacan yahut Davutoğlu bu şekilde bir istekte bulunduğu zaman elbette evet derim. Prensip olarak ‘evet’ derim. Kamuoyu nasıl karşılar onu bilmiyorum. Siz bir şey talep edip karşılık aldıysanız benzer bir vaziyette olan başka bir yapıya da onu yapmak zorundasınız. Prensip bu” biçiminde yanıt vermişti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı