adplus-dvertising

Gelecek Partisi, AK Parti’li milletvekilleriyle görüşüyor!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Ankara kulislerini karıştıran bir açıklama yaptı. AK Parti’den ortalama 40 milletvekiliyle temas kurduklarını bu sayının eskiler dahil edildiğinde 60’lara ulaştığını söyleyen Özdağ, “Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu görüşüyor, ben görüşüyorum öbür parti yetkililerimiz görüşüyor. Aynı biçimde MHP’li vekiller ile de görüşüyoruz” dedi.
Takip et
Gelecek Partisi, AK Parti’li milletvekilleriyle görüşüyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gelecek Partisi kurucularından Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Ak Parti‘den ortalama 40 milletvekili ile görüştüklerini ifade etti. “Eskiler de dahil edildiği zaman bu sayı 60’ları buluyor” diyen Özdağ, “Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu görüşüyor, ben görüşüyorum öbür parti yetkililerimiz görüşüyor. Siyasetin içerisinden gelen hepimiz görüşüyoruz. Aynı biçimde MHP’li vekiller ile de görüşüyoruz. Anavatan Partisi’nde, Doğru Yol Partisi’nde siyaset yapmış eski vekiller ile de görüşüyoruz” şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi, AK Parti’li milletvekilleriyle görüşüyor!Gelecek Partisi kurucularından Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ.

“TEK BİR HAKİM BİLE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BAŞVURUSUNA OLUMLU CEVAP VEREMEZ”

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu’nun sorularını cevaplayan Özdağ, “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) zamanında seçim için Erdoğan’ın müracaatını kabul eder mi?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Hayır kesinlikle edemez. YSK’nın 11 mensubu de yüksek hâkimdir. Anayasanın 101. Maddesi çok açık ve nettir. ‘Bir kişi en fazla iki defa cumhurbaşkanı seçilebilir’ hükmünü AK Parti iktidarı 2007 senesi referandumu ile anayasaya koydu. 2010 ve 2017 anayasa değişikliklerinde bu hüküm aynen kaldı. Erdoğan ise 2014 ve 2017’de iki defa seçilerek bu görevi tamamladı. Bu anayasal hüküm karşısında tek bir hâkim bile Erdoğan’ın başvurusuna olumlu cevap veremez.”

“YSK’NIN 11 ÜYESİNİ KAMUOYUNA AFİŞE EDERİZ”

YSK’nın müracaatı kabul etmesi olasılığını de değerlendiren Özdağ, “Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve adları bulunan YSK mensuplarının afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diyerek kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz…”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.