Geleceğin Divasına Bir Yeni Ödül Daha!

Henüz daha 4 yaşındaki bir çocukken keşfedilen genç ve başarılı müzisyen, İtalya’da düzenlenen bir yarışmada birinci oldu.

Genç yaşına rağmen birçok piyano yarışmasında birinci olan başarılı müzisyen, İtalya’dan da birincilik ödülü aldı. Yaşar Üniversitesi’nde Müzik Akademisi Öğrencisi Nehir Özzengin, Uluslararası Nicola Di Stefano Piyano Yarışması’nda birinci oldu.

“DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIM”

10 yıldır aralıksız piyano çalan geleceğin divası, Ars Nova Müzik Festivali’nde sahneye çıkma biletini de kapmış oldu. 2 yıl içerisinde 6 uluslararası ödüle sahip olan Özzengin, müziğe hayatı boyunca devam etmek istediğini söyledi. Henüz daha 14 yaşında böyle ödülleri kazanmış olmanın kendisini şımartmayacağını ve daha çok çalışacağını da sözlerine ekledi.

Katıldığı her yarışmada ülkesini de temsil ettiğinin bilincinde olduğunu dile getiren Özzengin, ebeveynlerinden destek gören her gencin muhakkak bütün dallarda iyi sonuçlar alabileceğine inandığını söyledi. Kendi yolcuğundan feyz alan birçok kız çocuğunun kendisine ulaştığını da belirten genç piyanist, “Diliyorum ki kazandığım yarışmalar tüm kız çocuklarına örnek olur” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı