adplus-dvertising

Geçirdiği trafik kazasıyla hayatı karardı

Muğla’nın Datça ilçesinde trafik kazası geçirdikten sonra yatağa bağımlı kalan adam yardım bekliyor.
Takip et
Geçirdiği trafik kazasıyla hayatı karardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muğla’nın Datça ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası ortalama 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra belden aşağısının felç olduğunu öğrenen Hasan Demirel’in (43) yaşamı bir anda değişti. Dimerel’i önce eşi ve çocukları terk etti. Ortalama 6 senedir felç olarak hayatını sürdürmeye çalışan Demirel’e kaza ardından alınan raporla bakıcı maaşı bağlandı. İki sene sonra raporu yenilendikten sonra 3’üncü defa yenilenen raporunda “Kısmi Bağımlı” ibaresi yer aldığı için 4 senedir aldığı bakıcı maaşı kesildi. Şimdilerde Osmaniye merkez Gebeli Mahallesi’nde yaşlı annesiyle beraber kardeşinin evinde hayatını sürdüren Hasan Demirel, bakımları ve ihtiyaçlarından dolayı zorluk çekiyor. Anne Münevver Demirel de (83) yaşlılığı ve yaşlılığa bağlı olarak etkili olan hastalıklarından dolayı oğlu Hasan Demirel’in gerek kişisel ihtiyaçları olsun gerekse kaldırılıp indirilmesi olsun ihtiyaçlarını karşılayamaz oldu. Eşi ve oğullarının da terk ettiği Hasan Demirel’in tek isteği kesilen bakıcı maaşının yeniden bağlanarak kendisine bakıcı tutması.

“3 gün yoğun bakımda yattım”

Kaza sonrası yaşadıklarını anlatan Hasan Demirel, “2016 senesinde Muğla’nın Datça ilçesinde trafik kazası geçirdim. Ameliyat oldum. Belime platin takıldı. Ortalama 3 gün yoğun bakımda yattım. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra belden aşağım tutmadığını fark ettim. Felçli bir biçimde kaldım. Osmaniye Devlet Hastanesi’nde 2 sene geçerli olmak üzere 2 kez rapor çıkarıldı. Daha sonra bana raporun günü geçti rapor yenileyeceksin dediler. Sonra Osmaniye Devlet Hastanesi’ne gittim. Rapor için başvurdum. Raporu çıkardılar. Raporda kısmi bağımlı olduğu ibaresini kullandılar. Bunu sorduğumda dediler ki kısmi bağımlı olduğun için bakıcı maaşını veremeyiz dediler. Daha önce kısmi ve tam bağımlı ibaresi yoktu. Sonradan çıkarıldı bu ibareler. Bu ibarelerden sonra bana kısmi bağımlı raporu verdiler” şeklinde konuştu.

“Benim talebim bakıcı maaşımın yeniden bağlanması”

Annesinin yaşlılığından dolayı kendisiyle ilgilenemediğini ifade eden Demirel, “Annem 83 yalında kalbinde pil takılı artık beni kaldıramıyor. Tansiyon, şeker annemde her türlü hastalık var. Annemin de yapacağı bir şey yok şimdi. İki adet oğlum var. Eşim çocuklarımla birlikte Yozgat’ta yaşıyor. Eşimde 2 yıldan beri ne arıyor ne de soruyor. Yani eşimle de irtibatı koparmış vaziyetteyiz. Eşim benim bu vaziyette olduğumu biliyor. 2 seneden beni aramıyor sormuyor. Açıkçası eşimde bana bakmıyor. Benim talebim bakıcı maaşımın yeniden bağlanması ve kendime bakıcı tutmam. Bunu yaparlarsa çok memnun olurum. Malulen emekli oldum 4 bin lira gelirim var. Çocuklarımı da gönderiyorum. O da bize fakat yetiyor ama bakıcı tutsam bakıcıya verecek param yok” diyerek konuştu.

“Birine çağırsam da su verin desem herkes zorsunuyor”

Yaşlılığından ve hastalıklarından dolayı oğlu Hasan’a bakamaz olduğunu belirten anne Münevver Demirel, “Bakamıyorum, kalp hastasıyım. Pil takıldı kalbime. Şeker, romatizma gibi de hastalıklarım var. Şu parmaklarımın bende olduğunu hissetmiyorum. Bakamaz oldum. Birine çağırsam da su verin desem herkes zorsunuyor. Ben bile kalkıp bir su içemiyorum. Çocuklara desem biz okuyoruz biz gidiyoruz deyip gidiyorlar. Eşi ve çocukları sormuyor. Hasan’a bir bakıcı gerekir. Bana da bir bakıcı gerekir. Gidemiyorum. Bastonla gidiyorum” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.