adplus-dvertising

Gecenin Ucunda konusu ne, uyarlama mı? Gecenin Ucunda dizisi gerçek hikaye mi?

Neslihan Atagül ve eşi Kadir Doğulu yıllar sonra aynı dizide rol aldı. Gecenin Ucunda konusu ve oyuncuları merak konusu oldu. TMC Film'in yapımcılığını üstlendiği, Âlim Yapım’ın ortak yapımcı olarak yer aldığı Gecenin Ucunda dizisi mücadele içinde bir aşk hikayesini anlatacak Peki, Gecenin Ucunda dizisi oyuncuları ve konusu ne? Ayrıntılar haberimizde...
Takip et
Gecenin Ucunda konusu ne, uyarlama mı? Gecenin Ucunda dizisi gerçek hikaye mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gecenin Ucunda dizisiyle ekrana dönecek olan Atagül’ün partneri ise gerçek hayatta olduğu gibi Kadir Doğulu. Gecenin Ucunda bu akşam Star TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Yönetmenliğini Barış Erçetin üstlendiği, senaryosu Başar Başaran ile Emre Özdür’a ait ‘Gecenin Ucunda’nın oyuncu kadrosunda; Neslihan Atagül, Kadir Doğulu, Zuhal Olcay, Tuba Ünsal, Bertan Asllani, Özge Özder, Kaan Taşaner, Bestemsu Özdemir, Levent Özdilek, Ebru Aykaç, Şencan Güleryüz, Aysun Metiner, Gonca Yakut, Aleyna Özgeçen, Abdulkerim İlhan, Hazal Şenel, Seyda Bayram, Cem Avnayim, Tugay Bahşi, Ufuk Tevge, Kuzey Kaya, Ubeyt Ünal, Oya Ünal yer alıyor.

GECENİN UCUNDA BÜTÜN OYUNCULARIN BİLGİLERİ İÇİN BU HABERE BAKIN

Gecenin Ucunda konusu ne, uyarlama mı? Gecenin Ucunda dizisi gerçek hikaye mi?

GECENİN UCUNDA DİZİSİ UYARLAMA MI, GERÇEK HİKAYE Mİ?

Otuzlu yaşlarına gelmiş ama geçmişe dönüp baktığında hayatını aslında yaşayamamış biri olduğunu fark eden Macide’nin hikayesini izleyeceğimiz dizi bir kitap uyarlaması…

Gecenin Ucunda konusu ne, uyarlama mı? Gecenin Ucunda dizisi gerçek hikaye mi?

“Gecenin Ucunda” adlı roman Peride Celal imzası taşıyor.

PERİDE CELAL HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ.

Gecenin Ucunda konusu ne, uyarlama mı? Gecenin Ucunda dizisi gerçek hikaye mi?

Peride Celal’in “Yazdığım en güzel aşk romanı” dediği eserde aşka sırtını çevirip kendisine ve çocuğuna yeni bir hayat yaratıp insanca bir dünyaya kavuşmak çabasında olan Macide’nin etkileyici öyküsü konu ediliyor.

GECENİN UCUNDA KONUSU

Psikoloji mezunu olan ve insan kaynakları departmanında çalışan Macide, Ankara’nın gri betonları arasında sıkışık hissediyor kendini bu hikayede. Bir süre sonra daralıyor Macide, hayatını değiştirme kararı alıyor ve burada başlıyor hikaye. İstanbul düşüyor aklına ve üstüne yolda karşılaştığı falcı aklını karıştırıyor., Ankara’nın gri betonları arasında sıkışık hissediyor kendini bu hikayede. Trende karşısına çıkan Ahmet Işık, falcının gördüğü “hayatındaki ışık” olacak belki de Macide’nin. Bu sebepten dikenlerini kendine saklamaya karar veriyor.

Yeni tanıştığı Ahmet (Sarp Levendoğlu) kendisine delice bir tutkuyla aşık olur fakat Macide, ülkenin en akıllı ve başarılı iş adamı olarak anılan ve Ahmet’in ağabeyi Kazım’dan (Kadir Doğulu) etkilenir. Karşılıklı olarak yaşanan bu hislerin önündeki en büyük engel ise Kazım’ın evli olmasıdır. Macide’nin gelişiyle Işık Ailesi’nde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

İş hayatında mutlu olamayıp başkalarını iyileştirmenin peşine düşen Macide, kendisini bulmak için çıktığı yolda aşkla sınanıp daha önce hiç tanık olmadığı bir dünyanın içine girecektir…

Gecenin Ucunda konusu ne, uyarlama mı? Gecenin Ucunda dizisi gerçek hikaye mi?

GECENİN UCUNDA ROMANI AÇIKLAMASI

Değerli yazarımızın bu romanı ilk kez 1963 yılında ve Gecenin Ucundaki Işık adıyla yayınlanmıştı. Peride Celal, bunca yıl sonra romanını yeniden gözden geçirip günışığına çıkarırken, bize şunları söyledi:

“Roman 1963’te çıkmış. Adını kısaltmakla iyi yaptığımı sanıyorum. Bu romanın yazıldığı yıllarda gençtik, inançlıydı, ışığa varabileceğimizi sanıyorduk. Işık, özgürlük, uygarlık, insanlık demekti; bir umuttu. Kırk yılı aşkın bir zaman içinde ışığı arayıp durduk. Ve o, sönükleşerek uzaklaştı bizden. Yüksek kat burjuvazisi, sahte dindarlar, çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen politikacılar, parlak yaşamlar içine düşürdükleri genç insanları daha da kolay avlıyorlar günümüzde. Romanın kahramanı Macide, aşka sırtını çevirip kendisine ve çocuğuna yeni bir hayat yaratıp insanca bir dünyaya kavuşmak çabasında başarılı olabilecek mi? Kuşkuluyum. Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Bunu da eklemeliyim. Öyle olması da ayrıca hoşuma gidiyor. Bana kalırsa, bu roman yazdığım en güzel aşk romanıdır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.