adplus-dvertising

Gecelik kişi başı 500 TL’ye Lüks Villa kiralıyor…

Villa kiralama konusunda yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu derlediğimiz haberimiz aşağıdadır.
Takip et
Gecelik kişi başı 500 TL’ye Lüks Villa kiralıyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

13 yıldan bu yana Villa Kiralama platformu olarak hizmet veren yerli girişim Kiralikvilladatatil.com, balayı çiftlerinin, ailelerin ve kalabalık arkadaş gruplarının yaz aylarında milyonlarca lira değeri olan lüks özel havuzlu villalarda tatil yapma imkanı sağlıyor.

Kiralikvilladatatil.com’un CEO’su Erdal OKURGAN, gecelik kişi başı 500 TL’den başlayan fiyatlarla kiralanabilen villaların, çekirdek ya da kalabalık ailelerin, balayı çiftlerinin ve ayrıca kalabalık arkadaş gruplarının özellikle tercih ettiğini bildirdi.

Döviz kurlarında oluşan dalgalanmalar sebebi ile fiyatları iyice yükselen tatil sektörüne, farklı bir alternatif de yerli girişimlerden geldi. Özellikle kişi sayısı fazla olan tatil gruplarının bu villaları tercih etmesinin en büyük sebebi; kişi başı maliyetlerin neredeyse pansiyon fiyatına gelmesi olarak açıklanıyor.

Kiralikvilladatatil.com Kurucusu Erdal Okurgan, konu ile ilgili şunları söyledi; “Villaların fiyatları kapasite, konum, özellikleri ve ne kadar lüks olduğu durumlarına göre belirlenmektedir. 2 kişiden 14 kişiye kadar kapasiteli villalarımız mevcuttur ve bunların fiyatları belirlenirken sezonluk değişime bağlı olarak villa başı tek bir kiralama fiyatı  belirlenir. Yani kapasitesi 14 kişilik bir villaya, 5 kişi gelseniz de fiyat değişmeyecektir.  Bundan dolayı kalabalık tatillerde fiyatlandırma kişi başı olarak hesaplandığında, bu özel havuzlu lüks villada neredeyse pansiyon fiyatına tatil yapılmış olacaktır” dedi.

Villa Kiralama platformu şeklinde hizmet veren girişimden yapılan açıklamaya göre, en çok talep alan kiralık villaların; 2 kişilik balayı villaları, etraftan görünmeyen korunaklı muhafazakar villalar ve 8-14 kişi kapasiteli büyük villalar olduğu belirtildi.

Platformda 1500’ün üzerinde farklı bölgelerden ve özelliklerde kiralık villa bulunduğunu kaydeden Kiralikvilladatatil.com Kurucusu Erdal Okurgan, “Bu kiralık villalar 3 geceden 14 geceye kadar ya da daha uzun süreli, sözleşmeli olarak kiralanabilmektedir. Genellikle Elektrik, Su, Tüpgaz gibi giderleri dahil olarak fiyat belirlenmekte ve konuklara temiz bir şekilde teslim edilmektedir. Kiralama koşulları içinde yasadışı faaliyetler, kapasite aşımı, sigara kullanımı ve evcil hayvanlar konusunda katı şartlar mevcuttur. Kiralanılan süre içerisinde konuklar saat yada başka bir sınırlama olmadan konutu dilediği gibi kullanabilmekte, ancak konuta verilen hasarlar tamamen müşterinin sorumluluğu altında olmaktadır. Konuklar ev sahipleri tarafından yapılacak bir sürpriz ile karşılaşmaması ve ek ücretler talep edilmemesi için mutlaka aracı firmalar ile sözleşme yapmalıdır.”  diye konuştu.

ÖN ÖDEME SİSTEMİ İLE REZERVASYON MÜMKÜN…

Yapılan açıklamaya göre, TURSAB üyesi seyahat acentalarından yapılması gereken rezervasyonlarda, %20 ile %40 arası ön ödeme seçeneği de sunulmakta. Geriye kalan ödemeyi villa girişinde yapma şansınız da mevcut. Ancak müşteri tarafından yerine getirilmeyen rezervasyonlar için çok katı şartlar bulunmakta. Müşterinin bu sözleşmeleri okumaması ya da anlayamaması kaynaklı şikayetvar gibi platformlarda bir çok şikayet mevcut.

Platform yetkililerinden bu konu ile ilgili aldığımız bilgide; “Villa kiralama sektörü çok katı şartlara haiz bir sektördür. Çünkü villalar genellikle haftalık periyodlar ile kiralandığından, turizm sezonu içinde maksimum 10 ila 14 haftalık müşteri kapasitesine sahiptir. Oteller gibi yüzlerce odadan oluşmamaktadır. Bu rezervasyonların büyük bir çoğunluğu da sezon öncesi takvim sistemine dayalı olarak arka arkaya gelecek şekilde ayarlanır. Dolayısı ile konukların villaya gelmemesi durumunda o haftanın boş kalma ihtimali doğacağından gelmediği haftanın ücretinin müşteriye yansıması olası bir ihtimaldir. Bundan dolayı villa kiralayacak kişilerin sözleşme maddeleri çok iyi okuması ve anlamadıkları noktada mutlaka firmadan destek almaları gerekmektedir. Müşteriler ile en çok ihtilaf yaşanan durum budur. ” şeklinde açıklandı.

Villa kiralama sektörü; Atıl duran ikincil konutlar olan yazlık villaların bu şekilde ekonomiye ve turizme kazandırılması ülkemiz için ek yatak kapasitesi oluşturmaktadır. Ayrıca bazı bölgeler bu sistem ile turizm ile tanışarak, sadece bu tarz turizmden geçimlerini sağlamaktadır. Şu an bile milyarlarca liralık bir hacme sahip sektörün, gelecekte ülke turizmine de büyük katkısı olması beklenmektedir.

Sadece bu platformda geçmiş yıllarda dahil olmak üzere kiralama yapan müşteri sayısı 45,000’e yaklaşırken, her yıl 4 binin üzerinde ailenin de bu sistemden faydalanarak tatil yaptıkları bildirildi.

TURSAB ÜYESİ ACENTALAR ARACILIĞI İLE VİLLA KİRALAYIN…

Sektörün kurucu firmalarından Kiralikvilladatatil.com gibi iş modeline sahip diğer girişimlerde son zamanlarda artmış ancak buna paralel olarak diğer turizm modellerinden olduğu gibi bu sektörde de dolandırıcılık olaylarında yükseliş başlamıştır. Bundan dolayı villa kiralarken dikkat edilmesi gereken en büyük husus, firmanın TURSAB üyesi bir seyahat acentası olup olmadığının araştırılmasıdır. Herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamak için öncelikle TURSAB üyesi seyahat acentaları tercih edilmelidir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.